Etkinlikler

Japon Kültür Günü

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 14 Haziran 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 09:30 - 16:30
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi
İletişim
Telefon: 0212 236 54 90
Web Sitesi: www.bahcesehir.edu.trBahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde kurulan Japon Kültürü Araştırma Merkezi''nin açılış töreni 14 Haziran 2010 Pazartesi günü 09:30 ve 16:30 saatleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesinde gün boyu sürecek etkinlikler ile gerçekleştirilecektir. Program, saat 09:30''da üniversite bünyesinde kurulan merkezin Japonya''dan getirilen kültürel ve sanatsal ürünlerinin sergileneceği daimi sergi salonunun açılışı ile başlayacaktır. Konferans salonundaki açılış konuşmalarının ve Japon mimarlığı üzerine tematik sunumun ardından program, üniversite hol ve fuaye alanındaki sergi açılışları ile devam edecektir. (Shigeyuki Okazaki Türkiye Eskizleri ve ICSA in Japan 2009 Öğrenci Çalışmaları sergisi) Gün boyu devam edecek etkinlik süresince iki ayrı alana yerleştirilecek projeksiyonlarla Japonya ile ilgili fotoğraf gösterimi yapılacak olup Türkiye''deki Japon dernekleri fuaye alanı içerisinde Çay Seremonisi gösterimi, ikebana, origami vb. Japon kültürel değerlerinden örnekler sunacaktır. Bu kapsamda Japonya''nın teknolojik gelişmesini örneklemek amacıyla da Japon firmalarından Sony ve Panasonic firmaları da ana fuaye alanında kuracakları standlar ile etkinliğe katkı sağlayacaktır.

2010 Türkiye''de Japonya yılı etkinlikleri kapsamına alınan 14 Haziran 2010 Pazartesi saat 09:30''da Bahçeşehir Üniversitesi ‘Japon Kültürü Araştırma Merkezi''''nin açılış töreni ve ‘Japon Kültür Günü'' kapsamı içerisinde gün boyu devam edecek tüm etkinlikler ücretsiz ve halka açıktır.
Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.