Etkinlikler

5. Ulusal Yapı Malzemesi Kongresi ve Sergisi

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 3 - 5 Kasım 2010
Yer: İTÜ Taşkışla
İletişim
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.mimarist.org
İstanbul BK Şubesi, Türkiye''de mimarlık temel alanında yapı malzemeleri konusunda tüm rol alanlar arasında ortak bir platform oluşturarak bilgi birikimi sağlamak, yaymak ve bu yolla gerekli etkileşimi olanaklı kılarak, geleceğe yönelik yeni açılımlar yaratmak olan temel misyonunu 3-5 Kasım 2010 tarihleri arasında 5. Ulusal Yapı Malzemesi Kongresi''ni gerçekleştirerek sürdürmeyi hedefliyor. Bilindiği gibi, hemen her alanda, önceleri sadece yerel ölçekte hissedilen her türlü devinim, teknolojinin gelişmesiyle boyut değiştirdi ve küresel ölçekte sorumlulukların paylaşılmasını gerektirdi. Bu küresel ağın içinde yer alan ülkemiz de, dünya genelinde tartışılan konu alanlarından bir şekilde etkilenmekte ve kendi bilimsel ve uygulamaya yönelik katkılarını ortaya koymak sorumluluğunu taşımakta.

Yeni bir geleceğin yapılanmasında Türkiye''nin katkısının sorgulanacağı etkinlik, yine konuyu genel bir çerçevede ele alarak çok yönlü sorgulamayı hedefliyor. Bu yıl gerçekleştirilecek kongreden itibaren, Türkiye''de "mimarlık-yapı malzemesi, yapı-yapı malzemesi bağlamlarında akademik, bilimsel üretimin özendirilmesi, katkıda bulunulması, gerçekleştirilmesi" amacıyla, kongreye sunulan bildiriler arasından yapılacak bir değerlendirme ile ödül verilecek. Özgünlük ve mimarlık temel alanına katkısı olan bildiri ya da bildirilere destek ve teşvik ödülü verilecek.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.