Etkinlikler

2. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 20 - 22 Ekim 2010
Yer: Mimar Sinan Üniversitesi
İletişim
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.icmimarliksempozyum...


2. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu, 20-22 Ekim 2010 tarihleri arasında SHE Oditoryumu''nda yapılması planlanıyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü tarafından iki yılda bir düzenlenen "Ulusal İç Mimarlık Sempozyumları"nın ikincisinin ana teması "Mekan Tasarımında Kültürel Yaklaşımlar" olarak belirlendi. Temanın, mekân ve kullanıcı arasındaki kültürel yansımaların değerlendirileceği, mimarlık, tarih, arkeoloji, sosyoloji, psikoloji, antropoloji vb. araştırma alanlarının merceği altında disiplinler arası görüşlerin farklı bakış açılarıyla ele alınacağı ve mekan tasarımını yönlendiren etmenlerin kaynaklarının yapıcı anlamda analiz edilebileceği bir platform oluşturmak amacıyla seçildiği bildiriliyor.

Konu ile ilgili farklı disiplinlerin görüş ve önerilerinin yansıtılacağı sempozyumda, kültürlerin oluşumundaki tarihsel süreç ve bunun devamında değişen kültürel değerlerin mekan tasarımında ne derece etkili olduğu üzerinde inceleme ve araştırmaların sunulmasına olanak sağlanacak.

Sempozyum Takvimi

Bildiri Özetleri Teslimi: 08 Şubat 2010
Bildiri Özetleri Kabul İlanı: 01 Mart 2010
Tam Metinlerin Teslimi: 31 Mayıs 2010
Bilim Kurulu Onayı: 21 Haziran 2010
Düzeltilen Bildirilerin Teslimi: 05 Temmuz 2010


Konuyla İlgili Linkler

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.