Etkinlikler

BUILDIST Etkinlikleri

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 30 Eylül - 3 Ekim 2010
Yer: İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo
İletişim
Web Sitesi: www.buildist.com.tr
BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında fuar merkezinde 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında çeşitli panel, konferans, sergi, eğitim ve workshoplar gerçekleştiriliyor.

Fuar merkezinde bulunan 3 adet konferans salonundan birinde Çevre Dostu Binalar Derneği (ÇEDBİK) 3 gün süreyle ekoloji ve sürdürülebilirlik konularında paneller ve konferanslar düzenliyor. "Ekolojik Bilinçlendirmede Medyanın Rolü" başlıklı panelde medyanın ekolojik sorunlara ilgisinin çevre duyarlılığı konusunda yarattığı olumlu-olumsuz etkileri tartışılıyor. Ekoloji, konfor, lüks ilişkisi John Grant''ın "Lüks eko-otel ifadesinde sizce de bir sorun yok mu?" sorusu üzerinden "Ekoloji&Konfor-Gönüllü Basitlik" konferansında masaya yatırılıyor. Fuarın uluslararası konuşmacıları ise İngiltere''den Architype''ın yöneticisi Jonathan Hines ve Harvard Üniversitesi''nden Jeffrey Inaba.

Diğer konferans salonlarında ise kentsel dönüşüm konusunda "Yerinde Yenileme Oturumu", peyzaj mimarisi konusunda "Yapıda Yeşil-Özellikle Bitkilendirilmiş Teraslar", aydınlatma konusunda "LightMapping", insan kaynakları konusunda "Mimarlar ve Mühendisler için Başarıya Götüren Kariyer Planlaması", proje yönetimi konusunda ise "İnşaat Sektöründe Proje Yönetimi" gibi çok çeşitli konularda konferans ve paneller etkinlik programında yer alıyor.

Ayrıca, İstanbul, İzmir ve Ankara Serbest Mimarlar Derneği üyelerinin sergilerinin yanı sıra İstanbul Metropolitan Planlama''nın da bir sergisi yapılıyor.

ÇEDBİK 30 Eylül 14:00 - 16:00 arası LEED (leadership in energy and environmental design) üzerine, 1-2-3 Ekim tarihlerinde ise BREEAM eğitimleri düzenliyor.

Ayrıntılı bilgi için http://www.yapimalzemelerifuari.com/event/buildist_event_catalog.pdf

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.