Etkinlikler

EMBARQ SUM Türkiye Sultanahmet Projesi Toplantısı

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 26 Ekim 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 12:30 - 13:30
Yer: İTÜ Taşkışla
İletişim
Telefon: (0212) 270 88 10
E-posta: [email protected]
EMBARQ SUM Türkiye, Tarihi Yarımada''da hayata geçirilen kamusal yaşam alanlarının ‘İnsan Odaklı'' planlanmasına ilişkin projeye destek vermektedir. Kuruluş bu kapsamda dünyanın en tanınmış şehir planlama şirketlerinden Danimarkalı Gehl Architects ile birlikte çalışmaktadır.

Gehl Architects Şehir Plancısı Lin Skaufel, 26 Ekim 2010 tarihinde EMBARQ SUM Türkiye''nin davetlisi olarak İTÜ Taşkışla Kampüsü''nde düzenlenecek toplantıda akademisyenler, şehir plancıları ve mimarlar ile biraraya gelerek görüş alışverişinde bulunacaktır. Etkinlikte, Sultanahmet bölgesinde toplumun kullanımına açık yaşam alanlarının planlanması ve düzenlenmesini kapsayan proje hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir.

EMBARQ SUM Türkiye Hakkında:
EMBARQ-Sürdürülebilir Ulaşım Merkezi ABD''nin Washington D.C kentinde 2002 yılında kurulmuştur ve kar amacı gütmeyen bir araştırma ve uygulama enstitüsüdür. Faaliyetlerine 2005 yılında başlayan EMBARQ- Sürdürülebilir Ulaşım Merkezi Türkiye ise kentiçi ulaşım sorunlarına çözümler üretmekte ve bu çözümlerin uygulanabilmesi için yerel idarelere gerekli desteği ve kaynağı sağlamaktadır. EMBARQ SUM Türkiye''nin amacı çevre ve insan sağlığını tehdit eden ulaşım kaynaklı emisyonların azaltılması, ulaşımın yaşam kalitesi üzerindeki olumsuzetkilerinin giderilmesi, kentiçi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üretilmesi, güvenli, erişilebilir ve temiz ortak yaşam alanlarının oluşturulmasıdır.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.