Etkinlikler

"İstanbul''u Hatırlamak" Konferansı

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 26 - 27 Kasım 2010
Yer: Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü
İletişim
E-posta: [email protected]
İstanbul Bienali''nin tarihine odaklanacak "İstanbul''u Hatırlamak" başlıklı konferans 12. İstanbul Bienali''nin ilk etkinliği olacak. 26 Kasım Cuma ve 27 Kasım Cumartesi tarihlerinde, Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü''nde düzenlenecek "İstanbul''u Hatırlamak" başlıklı konferansa İstanbul Bienali''nin geçmiş küratörleri birer sunumla katılacaklar.

Geçtiğimiz yirmi yıl içinde sergilerinin özgün karakterine bağlı olarak, İstanbul Bienali, en önemli uluslararası bienallerden biri oldu. Güney''den Kuzey''e, Doğu''dan Batı''ya, yeni isimlerden deneyimlilere ve kolektiflere kadar bugüne dek sergileri yönetmiş olan küratörler, aynı zamanda bienalin ulaşmaya çalıştığı geniş vizyonu da ortaya koyuyor. "İstanbul''u Hatırlamak" konferansına birer sunumla katılacak geçmiş bienal küratörleri, deneyimlerini hatırlatır ve sergileri üzerine düşüncelerini paylaşırken aynı zamanda bienal sergi formatı üzerine bir tartışma platformu da yaratacak.

İki gün boyunca 09.30 - 18.00 saatleri arasında gerçekleşecek konferansta her oturum sonunda, İstanbul Bienali''ne katılmış ve gelişimine tanıklık etmiş Türkiye''den bir sanatçı, düşüncelerini ifade edecek.

Tüm konferans ve konuşma metinleri, bienallerden enstalasyon görsellerinden bir seçki ile birlikte, 12. İstanbul Bienali''nin açılışının yapılacağı Eylül 2011''de basılacak bir yayında toplanacak.

Katılımın ücretsiz olduğu "İstanbul''u Hatırlamak" konferansında İngilizce-Türkçe simültane çeviri de yapılacak. Sempozyum programı 1 Kasım 2010 tarihinde açıklanacak. Konferansa katılmak isteyenlerin [email protected] adresine mail atmaları yeterli olacak.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.