Etkinlikler

Ma Yansong Konferansı: "MAD in China"

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 19:00 - 21:00
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 9 Kasım 2010
Yer: Yapı-Endüstri Merkezi
İletişim
Adres: Fulya Mah.Yeşilçimen Sok.No:12/430 (Polat Kulesi Yanı) 34394 Fulya /İSTANBUL

Telefon: 0212 266 70 70
Faks: 0212 266 70 10
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.yem.net
Çağdaş mimarlık, kent ve kültürel analizler üzerine çalışan Pekin merkezli genç ve yenilikçi mimarlık ofisi MAD''in kurucu ortağı Ma Yansong, 09 Kasım 2010 Salı günü, saat 19.00''da Yapı-Endüstri Merkezi''nde "MAD in China" başlıklı bir konferans verecek.

Ma Yansong, Yale Üniversitesi Mimarlık Okulu''ndan 2002 yılında Mimarlık Yüksek Lisans derecesini alarak mezun oldu. 2004''te MAD ofisini kurmadan önce Zaha Hadid Architects ve Eisenman Architects ofislerinde proje tasarımcısı olarak çalıştı. Pekin Güzel Sanatlar Akademisi''nde [Central Academy of Fine Arts] mimarlık dersleri verdi. Bauhaus, Architectural Association [AA], Columbia Üniversitesi, XXII UIA Dünya Mimarlık Kongresi, Güney Kaliforniya Mimarlık Enstitüsü [Sci-Arch], Güney Kaliforniya Üniversitesi, Danimarka Mimarlık Merkezi, Harvard Üniversitesi ve MIT''de de ayrıca dersler verdi.

Sosyoloji, teknoloji ve günümüz Çin''in politikaları üzerinde çalışarak futurizm konsepti ile mimarlığa yaklaşan MAD''in devam eden projeleri arasında 2006''da uluslararası yarışmanın kazanılması ardından inşasına başlanan Kanada''daki Absolute Tower, Tianjin şehrinde yer alan 358 metre yüksekliğinde Tianjin Sinosteel Uluslararası Plaza ve İç Moğolistan Bölgesi''nde yer alan Moğolistan Müzesi sayılabilir. Ayrıca ofis Danimarka, Hong Kong, Dubai, Singapur, Malezya, Japonya ve Kosta Rica''da projelendirilen büyük ölçekli kamusal alan ve konut projelerine de imza attı. Çalışmaları dünya çapında yayınlana MAD 2006 ‘da Architectural League Young Architects Award ödülünü aldı ve ilk kitapları MAD DINNER 2008 yılında yayınevi ACTAR tarafından basıldı.

MAD''in "Super Star - A Mobile China Town" isimli mobil Çin kasabası konsept önerisi 11. Venedik Mimarlık Bienali''nin Uneternal City Bölümü''nde sergilendi. Europalia-Çin 2009 için Heart-Made, The Cutting-Edge of Chinese Contemporary Architecture in Brussels sergisinde yer aldı.

Venedik Mimarlık Bienali''nin de aralarında olduğu bir çok organizasyonlara yerleştirme ve sergilerle katılan MAD, uzun yıllardır batıdan mimarlık ithal eden Çin''den dünyaya mimarlık ihraç eden en yetenekli ve gelecek vadeden isimler arasında yer alıyor. Yapı-Endüstri Merkezi''nde vereceği konferansta Çin''in günümüzdeki koşulları üzerine temellenen çağdaş mimarlık yaklaşımını, çalışmalarından örnekler vererek anlatacaklar.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.