Etkinlikler

Küreselleşen Dünya''da İstanbul

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 21 Aralık 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 09:15 - 18:00
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi
İletişim
Telefon: 0212 236 54 90
Web Sitesi: www.bahcesehir.edu.tr


İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen "Küreselleşen Dünya''da İstanbul" başlıklı uluslararası sempozyumda, dünyanın önemli metropollerinden biri haline gelen İstanbul''un küreselleşen dünyadaki konumu masaya yatırılacak.

10 Aralık Cuma ve 21 Aralık Salı günü farklı disiplinlerden önde gelen düşünürler Bahçeşehir Üniversitesi''nde biraraya gelecek ve gittikçe küreselleşen dünyanın getirdiği fırsat ve zorluklardan bahsederek 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti İstanbul deneyimi üzerine değerlendirmeler yapacaklar.

SEMPOZYUMUN KATILIMCILARI
İki gün sürecek bu sempozyumun 10 Aralık''ta yapılacak ilk oturumunun katılımcıları; Uluslararası İlişkiler ve İhtilaf Yönetimi alanında duayen I.William Zartman (John Hopkins Universitesi, SAIS) en son kitabı Borderlands (Sınırbölgeleri)''e dayanarak İstanbul hakkında düşüncelerini paylaşacak. Kendisine, önde gelen araştırmacı gazeteci yazarlardan Ece Temelkuran (HaberTürk), akademisyenler; Leyla Neyzi (Sabancı Üniversitesi), Feyzi Baban (Trent Üniversitesi), Hande Paker (Bahçeşehir Üniversitesi), Magdalena Góra (Jagiellonian Üniversitesi), Odessa adlı kitabın yazarı Charles King (Georgetown Üniversitesi) ve Washington DC''de bulunan Woodraw Wilson Merkezi''nin kıdemli uzmanlarından Nida Gelazis Doğu Avrupa perspektifiyle katılacak. Sempozyum, 12:00-18:00 saatleri arasında yapılacak.

21 Aralık''taki oturumun katılımcıları; önde gelen akademisyenlerden Nilüfer Göle (ECHHR), Sami Zubaida (Birbeck, Londra Üniversitesi), Çağlar Keyder (Boğaziçi Üniversitesi), Murat Belge (Bilgi Üniversitesi), Ömer Taşpınar (Brookings Institute), Chris Rumford (Royal Holloway, Londra Üniversitesi), çok satan Kaptan Corelli''nin Mandolini ve Kanatsız Kuşlar kitaplarının yazarı, Louis de Bernières olacaktır. 9:15-18.00 arası yapılacak olan sempozyum bir Kokteyl ile sonlanacak.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Konferans Salonu''nda gerçekleştirilecek olan "Küreselleşen Dünya''da İstanbul" konulu sempozyuma tüm halkımız davetlidir.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.