Sanat

Sergi Takvimi

Hayatın İçinden PortrelerHayatın İçinden PortrelerKonularını yakın çevresindeki insan portrelerinden ve gündelik hayattan seçtiği imgelerle oluşturan Nil Köken, ilk kişisel sergisini “Hayatın İçinden Portreler” adıyla gerçekleştiriyor.
İç-selİç-sel1 Mayıs 2008 - 7 Haziran 2008 Akbank Sanat - Beyoğlu / İstanbul
Zeren Göktan, "İç-sel" adlı sergisi ile insanın içinde yaşadığı zaman dilimini ve "an"ları algılamaya yönelik görsel, duyumsal ve mekansal bir kurgu yaratıyor.
Kolaj - DekolajKolaj - Dekolaj3 Mayıs 2008 - 13 Temmuz 2008 Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi - Beyoğlu / İstanbul
İnsanlık tarihinin en erken dönemlerine uzanan duvar resmi geleneğinin çağdaş bir yorumu niteliğindeki yapıtlardan oluşan ve Philippe Piguet küratörlüğünde hazırlanan sergi, bu iki sanatçının olduğu kadar Kolaj ve Dekolaj’ın da karşılıklı buluşmasına sahne oluyor.
Nadia Arditti Heykel SergisiNadia Arditti Heykel Sergisi6 Mayıs 2008 - 7 Haziran 2008 Terakki Vakfı Sanat Galerisi - Levent / İstanbul
Heykelde bireyselden evrensele doğru bir yolculuk izlediğini söyleyen Nadia Arditti, “Kişisel olarak söylemek istediğimi söyledim. Şimdi heykellerim yavaş yavaş dünya sorunlarından da etkileniyor” dedi.
Sınırlar Yörüngeler 3Sınırlar Yörüngeler 36 Mayıs 2008 - 13 Haziran 2008 Siemens Sanat - Fındıklı / İstanbul
Siemens Sanat’ın Türkiye’de güncel sanatın genç yeteneklerini keşfetmek amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı ve bu yıl ikincisini düzenlediği "Sınırlar Yörüngeler" yarışması sonuçlandı.
Yarım ElmaYarım Elma15 Mayıs 2008 - 14 Haziran 2008 Gallery Apel - Galatasaray / İstanbul
Sanat bu kadar yalın olabilir mi? Sanat bize düşündüğümüzden daha mı yakın? Şakir Gökçebağ''ın Galeri Apel de görücüye çıkan son çalışmaları bu sorulara yanıt arıyor.
Sıcak EnjeksiyonSıcak Enjeksiyon15 Mayıs 2008 - 14 Haziran 2008 x-ist - Nişantaşı / İstanbul
Şevket Sönmez’in Sıcak Enjeksiyon’da yer verdiği yapıtları, gelişim ilhanımını hücre teknolojisinden alan endüstriyel üretimin tıpla birlikte, gerek "doğal" gerek "tasarlanmış" olanın kavramsal zıtlıklarıyla bilenen "insan doğasını devşirme" sürecinde yok sayılsalar da onun kaçınılmaz figürleri olmuş tesadüfleri, artıkları, fazlalıkları ve eksikleri konu alıyor.
Aşağı YukarıAşağı Yukarı16 Mayıs 2008 - 15 Temmuz 2008 Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi - Beyoğlu / İstanbul
Ayşe Erkmen, İstanbul ve Beyoğlu ile arasındaki geçici ilişkiyi ''Aşağı Yukarı'' sergisi ile gözle görünür kılıyor. Erkmen, Yapı Kredi Kültür Merkezi Kazım Taşkent Sanat Galerisi''nin iki katını, izleyicinin algısıyla tersyüz ediyor.
Güzeli ArayışGüzeli Arayış16 Mayıs 2008 - 17 Ağustos 2008 Türk İslam Eserleri Müzesi - Sultanahmet / İstanbul
HSBC Bank A.Ş. ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Türk ve İslam Eserleri Müzesi işbirliğiyle "Farklı Kültürlerde Güzeli Arayış" konseptiyle düzenlenen sergi Anadolu topraklarındaki birbirinden değerli tarihi eserleri bir araya getiriyor.
Dört Bir YanaDört Bir Yana17 Mayıs 2008 - 20 Haziran 2008 Gallery Apel - Galatasaray / İstanbul
"Genel olarak sanatla ilişkim kavramsallıktan ve söylemden uzak, tensel ve duyusal bir ilişki. Bu yüzden de işlerim herhangi bir konunun ya da dünyaya vermek istediğim bir mesajın sözcüsü değiller."
Genç İzlenimlerGenç İzlenimler20 Mayıs 2008 - 14 Haziran 2008 Kare Sanat Galerisi - Teşvikiye / İstanbul
Tanınmış ustaların yanı sıra yetenekli genç sanatçılara da bünyesinde yer veren Kare Sanat Galerisi; Gökhan Deniz, Tuncay Topçu, Barış Sarıbaş, Tuncay Takmaz, Yıdız Ersağdıç ve Çiğdem Yapanar’ın eserlerini etkileyici bir sergi için bir araya getiriyor.
Setenay Alpsoy Resim SergisiSetenay Alpsoy Resim Sergisi22 Mayıs 2008 - 12 Haziran 2008 Evin Sanat Galerisi - Bebek / İstanbul
Setenay Alpsoy’un ilgisi, figür resmi geleneğini sürdüren bir atölye eğitiminin ardından, İstanbul’un değişen yüzüne, binalara ve bunların oluşturdukları bütüne yönelmiş.
Yeryüzünün RenkleriYeryüzünün Renkleri23 Mayıs 2008 - 15 Haziran 2008 Agora Alışveriş Merkezi - Balçova / İzmir
1980’li yıllarda fotoğrafa başlayıp yurt içinde ve yurt dışında çeşitli sergilere katılan Mehmet Günyeli, sürdürmekte olduğu “Yeryüzünün Renkleri” projesi için bu kez de kendisine, ışığın, renklerin ve mistisizmin odak noktaları Hindistan ve Kuba’yı konu yaptı.
Hayatımda KabloHayatımda Kablo30 Mayıs 2008 - 6 Haziran 2008 Fındıklı / İstanbul
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri elektrik kablosunu yaptıkları heykellerle hayatın içine sokuyor.
Hasan Mutlu Resim SergisiHasan Mutlu Resim Sergisi30 Mayıs 2008 - 6 Haziran 2008 Galeri Soyut - Çankaya / Ankara
Kırgızistan Milli Sanatlar Akademisi daimi üyesi olan ressam Hasan Mutlu, 30 Mayıs - 12 Haziran 2008 tarihleri arasında Ankara Galeri Soyut''ta sanatseverlerle buluşuyor.
Fırat Engin''in İlk Kişisel Heykel SergisiFırat Engin''in İlk Kişisel Heykel Sergisi30 Mayıs 2008 - 13 Haziran 2008 Anadolu Ajansı Sanat Galerisi - Tandoğan / Ankara
Genç sanatçı Fırat Engin, endüstrileşme, gündelik hayat, yabancılaşma gibi kavramlardan yola çıkarak yaşadığı dünyaya eleştirel gözle bakarken, rutinleşen sosyal yaşantıya bağlı gündelik yaşamın ritmini, heykel dili ile nesnelleştirmeye çalışıyor.
Üçüncü TepeÜçüncü Tepe31 Mayıs 2008 - 15 Haziran 2008 Fotoğrafevi - Beyoğlu / İstanbul
"Üçüncü Tepe" sergisi ve eşlik ettiği kitap; belgesel fotoğrafçı Haluk Çobanoğlu''nun önerisi ve editörlüğünde, farklı meslek gruplarından gelen fotoğrafçılar olan Yeşim Tetik, Bülent Özşeker ve Edmon Sefer''in bu değişimi izleyen görsel tanıklıklarını paylaşma isteğinden doğdu.
Yerkürenin RenkleriYerkürenin Renkleri3 Haziran 2008 - 16 Haziran 2008 Haydarpaşa Garı - Haydarpaşa / İstanbul
Dr. Adnan Büyükdeniz''in, farklı ülkelerde çekilen fotoğraflardan oluşan sergisi; ''Portreler'', ''Şehir ve İnsan'', ''Hayatın İçinden'' ve ''Doğanın İçinden'' gibi temalardan oluşuyor.
Nüket Kozluoğlu Resim SergisiNüket Kozluoğlu Resim Sergisi5 Haziran 2008 - 20 Haziran 2008 Karagöz Sanat Evi - Ayvalık / Balıkesir
Ressam Nüket Kozluoğlu 5 - 20 Haziran 2008 tarihleri arasında Ayvalık''ta, Karagöz Sanat Evi''nde sanatseverlerle buluşuyor.
Rüya / DreamRüya / Dream5 Haziran 2008 - 5 Temmuz 2008 Dirimart Sanat Galerisi - Nişantaşı / İstanbul
Bahar Oganer, düz ve temiz boyamayla renklendirdiği alanlarda kimliksizleştirip çizgiyle var ettiği kadın figürler ve gündelik hayattan kareler resmediyor.
Umut Devrim Can Heykel SergisiUmut Devrim Can Heykel Sergisi13 Haziran 2008 - 26 Haziran 2008 Galeri Soyut - Çankaya / Ankara
1973 yılında Aksaray’da doğan Umut Devrim Can, 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü’nden mezun oldu. Birçok karma sergiye ve sanat fuarına katılan sanatçı, halen özel atölyesinde heykel çalışmalarını sürdürüyor.
Sanat YazıSanat Yazı16 Haziran 2008 - 11 Temmuz 2008 Kare Sanat Galerisi - Nişantaşı / İstanbul
Kare Sanat Galerisi 2008 yazında kapılarını sanat severlere açık tutuyor. Yaz boyunca hafta içleri açık olacak galeride Zeki Faik İzer’den Burhan Uygur’a, Ergin İnan’dan Zühtü Müridoğlu’na birçok ustanın farklı tekniklerle yaptıkları eserleri, genç yeteneklerin eski-yeni işleri dönüşümlü olarak sergilenecek.
Mehmet Güleryüz ve Anılarla Saint Benoit 225. Yıl Desen ve Fotoğraf SergisiMehmet Güleryüz ve Anılarla Saint Benoit 225. Yıl Desen ve Fotoğraf Sergisi17 Haziran 2008 - 17 Temmuz 2008 Odakule Sanat Galerisi - Beyoğlu / İstanbul
Modern Türk Sanatı’nın tartışmasız en güçlü markalarından biri olan Mehmet Güleryüz ile yüzyıllardır medeni, lisan bilir, dünya insanı sanatçılar, devlet adamları, diplomatlar, sanayiciler, tüccar, müteahhit, kültürlü anne-babalar yetiştiren bir eğitim kurumu olan Saint Benoit Lisesi biraraya geliyor.
İğne Deliği Fotoğraflarıİğne Deliği Fotoğrafları17 Haziran 2008 - 24 Ağustos 2008 İstanbul Modern Sanat Müzesi - Karaköy / İstanbul
İstanbul Modern Sanat Müzesi, 2500 yıllık Camera Obscura ilkesine dayalı ‘iğne deliği’ tekniğini kullanan 33 genç fotoğrafçının çalışmalarını “İğne Deliği Fotoğrafları” sergisinde bir araya getiriyor.
20. Yılında Kristal Elma / Türk Toplumuna Reklamlardan Bakmak20. Yılında Kristal Elma / Türk Toplumuna Reklamlardan Bakmak18 Haziran 2008 - 27 Haziran 2008 santralistanbul - Eyüp / İstanbul
Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen sergi, toplumsal olaylarla, reklam sektörünün paralelliğini gözler önüne sererken, hafızalardan silinmeyen reklamları yeniden gündeme getirecek.
Reincarnation Of Art - Art Reincarnated Through MusicReincarnation Of Art - Art Reincarnated Through Music18 Haziran 2008 - 1 Ağustos 2008 Lucca - Bebek / İstanbul
Godward, Rosetti gibi ünlü ressamların şaheserlerini müzik ile yeniden yorumlayan Pınar Çakmak "Reincarnation Of Art - Art Reincarnated Through Music" başlıklı sergisiyle ilk kez sanatseverlerle buluşuyor.
Sınırlar Yörüngeler 04Sınırlar Yörüngeler 0425 Haziran 2008 - 31 Temmuz 2008 Siemens Sanat - Fındıklı / İstanbul
Siemens Sanat''ın Türkiye''de çağdaş sanatın genç yeteneklerini keşfetmek amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği "Sınırlar Yörüngeler" yarışmasında başarılı görülen genç sanatçılara ait yapıtların ikinci bölümü "Sınırlar Yörüngeler 04" sergisinde sanat severlerle buluşuyor.
Lif''lerle YaşamakLif''lerle Yaşamak28 Haziran 2008 - 15 Temmuz 2008 Çatı Sanat Galerisi - Alaçatı / Çeşme
Günümüzde, plastik sanatlarla eşdeğer bir ifade geliştiren Tekstil Sanatı / Fiber Art; geleneksel tekstil tekniklerinin modern Lif Sanatı''na dönüşümüyle yepyeni eserler sunuyor. “Tekstil – Lif” kapsamında yer alan çok farklı malzemeler, sanatçıların bireysel yorumlarıyla bir araya geliyor.
Harmony’yi ArzulamakHarmony’yi Arzulamak28 Haziran 2008 - 20 Temmuz 2008 Harmony Sanat Galerisi - Kuzguncuk / İstanbul
Avusturyalı Sanatçı Stephanie Mold, Kuzguncuk’ta yaklaşık 7 ayda ürettiği çalışmalardan oluşan sergisiyle, Kuzguncuk ve bu semtin Stephanie Mold’u da kendine çeken, iç içe geçmiş hayat-sanat çevresine konuk oluyor.
Joan Miro İstanbul''daJoan Miro İstanbul''da3 Mayıs 2008 - 31 Ağustos 2008 Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi - Beyoğlu / İstanbul
Fransa’nın çağdaş sanat alanındaki ilk özel vakfı olan Maeght Vakfı’nın iş birliğiyle düzenlenecek ve seçme yapıtlardan oluşacak sergide, Miro’nun “İstanbul’da Defile” adlı tablosu da yer alacak.
Zorro’nun DönüşüZorro’nun Dönüşü15 Mayıs 2008 - 30 Haziran 2008 Artane Sanat Galerisi - Cihangir / İstanbul
Kitaplarda ve filmlerde sanal bir karakter olarak görülen Zorro, Noel Morera’nın resimlerinde de kılıcı, çizmeleri, geniş kenarlı şapkası, maskesi, kırbacı, belirgin siyah kostümü, cesareti ve baştan çıkarma yeteneği ile kendini gösteriyor.
Gavur Mahallesi - Kalanlar / Gelenler17 Mayıs 2008 - 14 Haziran 2008 Karşı Sanat Çalışmaları Galerisi - Beyoğlu / İstanbul
Sergi, Müjdan Arpat’ın son beş yıldır Diyarbakır’ın Gavur Mahallesi’ni (Hançepek Mahallesi) karış karış gezerek çektiği fotoğraflardan oluşuyor.
İstanbul-u-Yorum6 Haziran 2008 - 6 Temmuz 2008 Attila İlhan Kültür Merkezi - Beyoğlu / İsatnbul
Resim, Heykel, Mimarlık, Seramik, Tekstil, Grafik, Fotoğraf, Geleneksel El Sanatları bölümleri mezunu sanatçılar İstanbul konulu eserleri ile "istanbul-u-yorum" adlı sergide buluştular.
Sanat
Sergi Takvimi Arşivi
Sergi takvimine ulaşmak istediğiniz ayı listeden seçiniz.