15 Dakika

2008 Yılı 15 Dakikaları

Toplam 40 söyleşi 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. söyleşiden 40. söyleşiye kadar olanlar gösterilmektedir.
Gürkan ÇamsunGürkan ÇamsunHaziran 2008
Açıkçası mimarların benim evin tadilatlarıyla ilgileneceklerini düşünmedim. Genellikle bırakılan imaj, "büyük işlerle uğraşırlar", "daha pahalıdır", "cool"durlar! Sanırım bu kanı beni de etkilemişti tadilat döneminde.
Aylin ÖzalAylin ÖzalHaziran 2008
Tüm binaların deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmesini ve yeşil alanların açılmasını isterdim.
Emre DenizerEmre DenizerMayıs 2008
Tüm sıkıntılarına rağmen İstanbul'da yaşamayı seviyorum. Başka bir şehirde yaşamayı hiç düşünmedim. Belki 50'li yaşlardan sonra düşünebilirim.
Fatih ÇolakFatih ÇolakMayıs 2008
Şehir içi ulaşımı yeraltına almanın hem ekonomik açıdan hem de sağlık açısından daha faydalı olacağını düşünüyorum.
Nadi BakırcıNadi BakırcıMayıs 2008
Kadıköy'deki sahili olduğu gibi değiştirmek isterdim. Bütün o otobüs ve minibüs duraklarını kaldırıp insanların denizi görebileceği bir düzenleme yapardım. Ayrıca karşı tarafa bakınca görünen silüeti bozan çıkıntıları makasla kesmek geliyor içimden.
Ümit KaradumanÜmit KaradumanNisan 2008
İstanbul'da yoğun yağmurların korkulacak birşey olmamasını isterdim. Televizyonda trafik, sel, su baskınları haberleri değil de, gönül rahatlığı ile camdan yağmurun yağışını izlemek isterdim. Hemen peşinden Boğaz kıyısındaki çarpık yapılaşmayı düzeltmek isterdim.
Nihan BüyükakmanlarNihan BüyükakmanlarNisan 2008
İstanbul'da bitişik nizam kavramını ortadan kaldırmak isterdim. Çok katlı binalar ise İstanbul?un silüetini bozuyor ve çoğunu kentin kimliği gözetilmeden farklı şehirlerden yapılmış alıntılar olarak görüyorum.
Remzi YağlarRemzi YağlarNisan 2008
İnşaat sektöründe özellikle tasarım konusunda mimarların daha cok işlevi var ve bu konuda yaygın bir çalışma sistemi olsa sanıyorum profesyonel olarak mimarlık hizmetinden yararlanabilirdim.
Ruhi TurfanRuhi TurfanMart 2008
İstanbul'dan başka bir şehirde yaşamak istemezdim. Büyükşehirin bir cazibesi var, başka bir yere gittiğiniz zaman yapamazsınız.
Yuriy KimYuriy KimMart 2008
Yaşamak istediğim ve eninde sonunda yaşayacağım şehir şüphesiz Moskova'dır.
Ersan YılmazErsan YılmazMart 2008
Son dönemlerde adım başı alışveriş merkezi açılmaya başladı. Bu alışveriş merkezleri trafik sorununu da beraberinde getiriyor. Buna biraz daha dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Nihat YıldızNihat YıldızŞubat 2008
İşim gerektirdiği ve Arkitera.com'u düzenli izlediğim için yerli ve yabancı pek çok mimarı tanıyorum. Ama, özellikle betonla çalışan mimarlara biraz iltimasım var tabii. Bu anlamda Türkiye'de Emre Arolat, dünyada ise Tado Ando ilk aklıma gelen isimler.
Kemal AydoğanKemal AydoğanŞubat 2008
Bende eski bir Galata sokağının kartı vardı, o tarihi dokuyu biz yok etmişiz. Halbuki o dokuyu koruyabilseydik, en azından İstanbul'un belli semtlerindeki bu tür yerler kalmış olsaydı, belki onlara bakarak hayatın güzelliklerini daha iyi yaşayabilirdik.
Ela ErtenEla ErtenŞubat 2008
İstiklal Caddesi, Teşvikiye ve Gümüşsuyu'ndaki eski binaların bazıları çok güzel. Yeni iskele binalarını beğenmediğimi söyleyebilirim. Ne onlar öyle?! Kadıköy'deki Eminönü İskelesi mesela. Korkunç bence.
Erdem BilbilikErdem BilbilikŞubat 2008
Kadıköy'deki Eminönü / Karaköy Vapur İskelesi (yapanlara o beyaz duvar kaplamalarını yedirmek istiyorum)
Gülşen ArıkanGülşen ArıkanOcak 2008
Trafikten, ulaşım sorunlarından, insanların kabalığından ve yerlere çöp atanlardan şikayetçiyim.
Kaan VerdioğluKaan VerdioğluOcak 2008
Aslında İstanbul?da stüdyo yapabilecek, makul sartlar altında olan çok mekan bulamadığımı düşünüyorum. Yüksek tavan genel problem, o yüzden birçok fotoğrafçı sanayi bölgesinde yerler kiralıyor, iç mekanı düzeltseler de dış çevre genelde zorlayıcı.
Cem ÖzmenCem ÖzmenOcak 2008
Eski tarz binaları, dokunulmamış binaları seviyorum. Gerçi günümüzde artık müdahale edilse de o güzelliği kaybetmiyor fakat eski tarz binaların havası, görüntüsü her zaman cazip gelmiştir.
Erkan AktuğErkan AktuğOcak 2008
İstanbul'dan çok şikayet ederiz ama genelde İstanbul bağlar bizi. Başka yere gidince sıkılırız. Ankara'da 5 yıl öğrencilik geçirdim. Orayı da severdim ama şimdi gidince bir süre sonra sıkılıyorum.
Cüheyda BaşıkCüheyda BaşıkOcak 2008
Yapıların bir çizgisinin, diğerleri ile uyumlu olmasını, ulaşımı kolaylaştırmayı ve trafiği hafifletmek için önlem alınmasını isterim.
Toplam 40 söyleşi 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. söyleşiden 40. söyleşiye kadar olanlar gösterilmektedir.