Gündem

Tarih: Kaynak: Light+Building Resmi Web Sitesi Editör: Gökçe Aras
Light+Building Fuarı Kapsamında Düzenlenen EtkinliklerLuminale 08 - Aydınlatma Kültürü Bienali (06 - 11 Nisan 2008)
Aydınlatma kültürüne yönelik uluslararası etkinlik Limunale 08, Frankfurt Mayn ve Ren Nehri Bölgesi’nde Light+Building Fuarı paralelinde düzenleniyor.

Light+Building ve Luminale Frankfurt kombinasyonu aydınlatma ile ilgili tasarım, mimarlık ve kültürel görüşmeleri altı günlük bir etkinlik paketi şeklinde sunuyor.

Serginin açılış partisi ve diğer özel etkinliklere katılan davetliler, aydınlatma tasarımı sahnesinde kimlerin bulunduğunu
okumaya benziyor.

Luminale, mimarlar, tasarımcılar, şehir plancıları ve sanatçılar için bir platform. Onlar bu etkinlikte çalışmalarını ve ürün fikirlerini uluslararası bir toplulukla buluşturma imkanı da bulacaklar. Son trendler arasında yer alan “interaktif mimarlık” ve “kentle ilgili yansımalar” Luminale’de projeksiyon altına yatırılacak. Luminale projeleri düzenli olarak uluslararası tasarım ve mimarlık ödülleri de veriyor.

2002’den beri proje sayısı her zaman ikiye katlanmış. 2006 yılında, müzelerde, galeri ve dükkanlarda, gökdelenlerin cephelerinde, mağazalarda, sokaklarda ve meydanlarda, kilise ve parklarda, nehir kenarlarında ve köprülerde toplam 180 proje görülmüş. Luminale kamuya açık bir aydınlatma laboratuvarı. Yenilenme ve deneyime odaklanıyor.

Luminale geceleri boyunca dışarıda ve davetlerde yaklaşık 100.000 ziyaretçiyi ağırlayacak. Ziyaretçiler etkileyici yeni imkanları uygulamayla ilgili deneyimlerini paylaşacaklar. Işık ve elektrik kent medyasında yer alacak. Luminale kent hayatının hızlı gelişimini yansıtıyor. Her gece yüzlerce fotoğrafçı ilginç flaşlı ışıkların saçılmasına kendilerini kaptıracaklar.
Bina Performans Kongresi (06 - 11 Nisan 2008)
Light+Building Fuarı’na paralel olarak düzenlenen “Bina Performans Kongresi” bilgilenme ve görüşmeler için geniş olanaklar sunuyor. Aynı zamanda, Messe Frankfurt Kongre Merkezi, uzmanların, aydınlatma, enerji danışmanlığı ve ticari binalardaki enerji tasarrufu konularında görüşmeleri için tahsis edilecek. Bunun yanında fuarda son ürünler hakkında bilgi verilecek, kongrelerde de insanlar aydınlatma konusundaki bilgilerini ve anlayışlarını derinleştirecekler. Bina Performans Kongresi, bina alanları, gayrimenkul ve inşaat sektöründeki bilgisayar sistemlerinden oluşan üç özel forumla tamamlanacak.

Mimarlık, İnşaat ve Mühendislik Sektöründe ACS Bilgisayar Sistemleri (09 – 11 Nisan 2008)

ZVEI Belediye Aydınlatma Gösterisi (09 Nisan 2008)
“Enerji verimliliği içinde karbondioksit tasarrufu” Alman Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Endüstrisi Merkezi Birliği’nin (ZVEI) düzenlediği “Belediye Aydınlatma Gösterisi”nin parolası. Bu endüstriyel birlik, kamu alanlarındaki aydınlatma sistemlerinin son teknoloji seviyesine ilerletilmesi konusunu tasarruf için önemli bir potansiyel olarak görüyor. Bu gösteri serisi ilk şovunu 09 Nisan’da Light++Building Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek ve daha sonra 11 Alman kentine daha uğrayacak. Bu gösteri kapsamında uzmanlar yerel yönetim birimlerine yeni teknolojilerle sağlanabilecek tasarruf konusunda bilgi verecekler. ZVEI, bu şovlarla, tedarikçileri, enerji danışmanlarını, finans kuruluşlarını ve politika ve yöneticilerle çalışan uzmanları biraraya getirmeyi amaçlıyor.

rehva (09 Nisan 2008)
Avrupa Isıtma ve Soğutma Sistemleri Birliği Federasyonu tarafından düzenlenen etkinlik 09 Nisan 2008 tarihinde Light+Building Fuarı kapsamında Salon 10.2''de gerçekleştirilecek.Trend Forumu (06 - 11 Nisan 2008)
Light+Building’in bora.herke stilbüro işbirliği içinde gerçekleştirdiği etkinlikte 2008 – 2009 yaşam trendlerini bir forumla ele alacak. 5.1 ve 6.1 holleri arasındaki fuayede gerçekleştirilecek olan etkinlikte yaşayan dünyanın görselleri, sizin için tasarlanmış gerçek odaların sergilendiği, uzman perakendeciler, tasarımcılar, iç mimarlar ve mimarlar bulunacak.

Dış Mekan Aydınlatması (06 - 11 Nisan 2008)
Fuar alanındaki 3. ve 5. salonla bağlantılı olan Agora''da bulunan kent bulvarında güncel dış aydınlatma ürünlerinden oluşan bir aydınlatma çözümü sunulacak.

"Günümüzün Akıllı Evleri" Özel Şovu (06 - 11 Nisan 2008)
"Günümüzün Akıllı Evleri" özel şovu, modern bina otomasyon sistemleri tarafından vaadedilen olanakları gerçekçi bir şekilde sergiliyor. Enerji, bütüncül ve tekil sistemlerin her ikisinde de verimli bir şekilde kullanılmalı. Bu sistemler komfor ve bina işletmesini iyileştirmeye olanak sağlamanın yanı sıra güvenliği de beraberinde getiriyor.


Gündem Arşivi
Dönem için hazırlanan gündemlerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz gündem başlığını listeden seçiniz.