Gündem

Şangay World Expo 2010

Tarih: Mart 2010 Derleyen: Dilek Öztürk
Ana Sayfa

Şangay Kenti

Uluslararası Expo 2010 Fuarı, Çin''in Şangay kentinde düzenlenecek. 220 ülkenin katılımının beklendiği fuarın ana teması "Daha iyi şehir, daha iyi hayat" olarak belirlendi. Bu tema, Şangay kentinin 21. yüzyılda büyük bir ekonomik ve kültür merkezi olması durumundan da besleniyor. Son yıllarda Çin''deki kentleşme oranı ve nüfus artışı sonucu, ülke, metropolleşmeye doğru ilerliyor ve batıdaki gelişen kentlerle yarışıyor. 1 Mayıs-31 Ekim 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuara 80 milyon ziyaretçi bekleniyor.


Şangay World Expo 2010 Filmi

Şangay''ın daha iyi bir şehir olması adına en büyük fırsatlarından biri olan EXPO 2010, Çin''in 2008 Pekin Olimpiyatlarında yakaladığı başarıdan sonra inişe geçmemek adına kullanacağı en büyük fırsat gibi duruyor. Bu fırsatı değerlendirmek için, şimdiye kadar pek çok reklam ve tanıtım kampanyası yapıldı. Maskotları aylar önce belirlenen fuarın, tanıtımı tüm şehirde, reklam panolarında, sokaklarda, fuar için açılan özel mağazalarda kendini gösteriyor.


Şu anda ülke pavyonlarıın inşaatı hızla sürüyor. Devlet, fuar için yeni ulaşım ve trafik startejileri oluşturmuş durumda. Şangay''da EXPO 2010 için tüm hazırlıklar son hızla devam ediyor.


Şangay World Expo 2010
Şangay World Expo 2010
Gündem Arşivi
Dönem için hazırlanan gündemlerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz gündem başlığını listeden seçiniz.