Gündem

Tarih: Kaynak: labiennale.org Çeviren: Barış Göğüş, Bahar Bayhan Editör: Gökçe Aras
Üniversiteler Mimarlıkla Buluşuyor
Kazuyo Sejima küratörlüğünde İnsanlar Mimarlıkla Buluşuyor temasıyla gerçekleştirilen 12. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali (29 Ağustos - 21 Kasım 2010), üniversite ve enstitülere sağladığı özel fırsatlarla sergiye düzenleyecekleri ziyareti öğrencilerin eğitimleri adına önemli bir deneyim haline getirme şansı sunarak bu platformu genişletmeyi amaçlıyor.

Bienal ayrıca bu projeyle, en az 50 kişiden oluşan öğrenci gruplarının sergi ziyareti deneyimlerini üniversite kredisine çevrilmesi konusunda üniversitelerle özel anlaşmalar yapılmasını öngörüyor. Katılmak isteyen fakültelerin, sergiye yapılacak ziyaretleri için, tesisatı bienal tarafından sağlanmış bir yerde tartışılacak ve geliştirilecek bir proje hazırlamaları gerekiyor.

Eğer gerekiyorsa, serginin ve Mimarlık Cumartesileri programının (bienal yöneticileri tarafından düzenlenen haftalık buluşmalar) tanıtımları ve yapılacak ziyaretin prosedürleri ve içerik tanımlamaları için, üniversite rektör ve başkanları, yetkili hocalar, öğrenci birliği başkanları ve basın ofisleri ile bağlantı kurulabiliyor.

Bienalin, üniversite ve enstitülere, sergi ziyaretlerini kolaylaştırmak ve değer katmak için sunduğu fırsatlar şunları kapsıyor:
- Öğrenci başına 20 Euro karşılığında; cuma öğleden sonra, cumartesi ve pazarları sergi mekanlarına giriş hakkı, Mimarlık Cumartesileri programına ücretsiz katılım, çeşitli sergi kafeteryalarında indirimli menüler, gezi organizasyonunda indirimler ve bienal tarafından onaylanmış destek görevlileri.
- Pazar sabahları, grup toplantıları ve dersler için anlaşılan sergi mekanlarının ücretsiz kullanımı.


Gündem Arşivi
Dönem için hazırlanan gündemlerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz gündem başlığını listeden seçiniz.