Gündem

Tarih: Derleyen: Zeynep Güney
Haberler & Fotoğraf Galerisi
Arkitera Workshop: Fibrous Structures''da Son Gün - 2 Mart 2007, Cuma
Workshop’un son gününde öğrencilerin yaptığı çalışmalar detaylı bir şekilde aktarılarak jüri tarafından değerlendirildi.
Program Brett Steele ve Hanif Kara’nın katılımıyla başladı.

Arkitera Workshop: Fibrous Structures''da 8. Gün - 1 Mart 2007, Perşembe
Strüktürle ilgili uygulama çalışmalarını tamamlayan öğrenciler, ertesi gün yapılacak olan sunum ve değerlendirmeler için hazırlıklarına hız verdiler.

Arkitera Workshop: Fibrous Structures''da 7. Gün - 28 Şubat 2007, Çarşamba
Bugün workshop alanı belki de en yoğun günlerinden bir tanesini yaşadı. Öğrenciler öğleden sonra gelecek olan betonyere çalışmalarını yetiştirebilmek için büyük çaba sarfettiler.

Arkitera Workshop: Fibrous Structures''da 6. Gün - 27 Şubat 2007, Salı
Sabah jüri için hazırlık yapan öğrenciler, saat 11:00''da jüriye girdiler ve bugüne kadar üzerinde çalıştıkları maketlerle beraber, dijital ortamda hazırladıkları modellemeleri de jüriye sundular.

Arkitera Workshop: Fibrous Structures''da 5. Gün - 26 Şubat 2007, Pazartesi
Arkitera Workshop''un beşinci gününde öğrenciler, kuramsal çalışmanın ardından, atölye çalışmalarına devam ettiler. Bilgisayar atölyesinde tasarımları yapan arkadaşlarıyla koordineli olarak çalışan uygulama atölyesindeki öğrenciler, beraberce birden çok çalışma ortaya çıkardılar.

Arkitera Workshop: Fibrous Structures''da 4. Gün - 25 Şubat 2007, Pazar
Sabah çalışmalarına devam eden gruplar, öğleden sonra bir mukarnas örneği görmek için Kılıç Ali Paşa Camisi’ni ziyaret ettiler. Halil Necipoğlu’nun yaptığı süprizle ney dinleme fırsatını bulan katılımcılar, mekanda akustik kaydı yaptılar.

Arkitera Workshop: Fibrous Structures''da 3. Gün - 24 Şubat 2007, Cumartesi
AA''den gelen 12 öğrenci ve Türkiye''nin genelinden katılan 18 öğrenci, farklı görüşler ortaya koyarak çalışmalarına devam ediyor. Her gruptan bir kaç katılımcı uygulayacakları metodların nasıl çalıştığını denemek için Taşkışla-Habitat koridorunda kendileri için ayrılan alanda alçı ile fiziksel modelleme yaptı.

Arkitera Workshop: Fibrous Structures''da 2. Gün - 23 Şubat 2007, Cuma
Katılımcıların kayıtlarının yapılmasından sonra, çalışma grupları oluşturuldu. Eğitmenler ve danışmanlar tarafından gerçekleştirilen, parametrik modelleme ile tasarlanmış İslami mimariye özgü desenleri ve iki boyutlu parametrik modelleme tekniklerini anlatan sunumun ardından, gösterilen desenlerin oluşturulma tekniklerine ilişkin örnekler gösterildi.

Arkitera Workshop: Fibrous Structures''da 1. Gün - 22 Şubat 2007, Perşembe
Fibrous Structure Workshop İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi binası Taşkışla’da gerçekleştirilen tanışma toplantısı ile başladı. Toplantının ardından çalışma gruplarına çalışacakları stüdyo ve maket atölyesi tanıtıldı.
Gündem Arşivi
Dönem için hazırlanan gündemlerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz gündem başlığını listeden seçiniz.