Haberler

Firma Haberleri

Toplam 484 haber 25 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Duvarlarda 4. Boyut Etkisi: VitrA 4D Koleksiyonu Defne Koz (10 Aralık 2010)Dünyaca ünlü tasarımcılarımızdan Defne Koz''un VitrA için hazırladığı yeni karo seramik koleksiyonu 4D, modern yaşamın 3 boyutlu dünyasından ilham alarak, karoya yeni bir tarz kazandırıyor. Flu dokuların, renklerin ve geometrik şekillerin hakim olduğu koleksiyon, özgün malzemesi ve üretim tekniğiyle farklılaşıyor. Mekanları yeniden yorumlayan VitrA 4D Defne Koz, uygulandığı yüzeye hareket katıyor, derinlik etkisi yaratıyor. Koleksiyondaki 3 serinin desen ve tema çeşitliliği, sınırsız kombinasyon özgürlüğü sunuyor.
Knauf AŞ Üniversiteler Arası Proje Yarışması Başladı (9 Aralık 2010)Knauf AŞ tarafından 6 senedir düzenlenmekte olan Üniversiteler Arası Proje Yarışması''nın 7. si için başvurular başladı.
İstanbul''un Merdivenli Sokakları Seranit ile Hayat Buldu (9 Aralık 2010)Seranit''in, üniversite ve yerel yönetim işbirliği ile gerçekleştirdiği "Merdivenli Sokaklar" projesi dahilinde yarışmada birinci seçilen tasarımın hayata geçirildiği Fatih Belediyesi''ne ait sokağın açılışı yapıldı.
Kalebodur''un Düzenlediği "Serbest Mimarlar Derneği" Toplantısı Çanakkale''de Yapıldı (8 Aralık 2010)Türkiye''de mimarlık kültürü ve mesleğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalara öncülük eden Kalebodur, "Serbest Mimarlar Derneği" buluşmalarının ikincisini Ekim ayında Çanakkale''de düzenledi. Serbest Mimarlar Derneği üyeleri, akademisyenler ve Kale Grubu yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıyı, Ankara, Adana, Bursa, İstanbul ve İzmir''den gelen mimarlar izledi.
IBM''den 100 akıllı şehir için 50 milyon dolarlık bütçe (8 Aralık 2010)IBM, dünya genelinde 100 farklı belediyeye yardımcı olmak amacıyla 50 milyon ABD doları değerinde teknoloji ve hizmet sunacağı, "Smarter Cities Challenge" (Akıllı Şehirler Mücadelesi) adlı bir destek programını duyurdu.
Akçansa, SAP Sistemini Elsys ile yükseltiyor (8 Aralık 2010)Akçansa, mevcut SAP sistemine yönelik olarak başlattığı versiyon yükseltme (upgrade) projesi için Elsys''ten danışmanlık alıyor.
ALU2010 Ödülleri Verildi (7 Aralık 2010)Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen "Çuhadaroğlu Alüminyum 2010 Öğrenci Proje Yarışması"nda dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi''nde gerçekleştirilen törenle verildi.
Ege Seramik''ten Seramik Sektörüne Anlamlı Yatırım (6 Aralık 2010)Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim POLAT İzmir''de yaptıracağı Seramik Meslek Lisesi ile Türk Seramik Sektörüne katkıda bulunmayı hedefliyor.
Varyap Meridian "dünyanın en iyisi" seçildi... (30 Kasım 2010)Varyap Meridian''ın, geçtiğimiz iki yıldan bu yana Avrupa''dan gelen 10''uncu ödülünü kazandığını söyleyen Varyap CEO''su Erdinç Varlıbaş, "131 ülkeyi geride bırakarak Dünyanin en iyisi seçildik. Bu bir devrimdir. Varyap, Birileri gelir dunyayi degiştirir demişti, bundan sonra dünya sahnesinde Türkler var" dedi.
Yaratıcı Portreler, Hafele Takvimi için Yine Bir Araya Geldi (11 Kasım 2010)Häfele, sadece mobilya ve kapı donanımları alanında gerçekleştirdiği yenilikçi buluşlarıyla değil, her yıl yaptığı takvimlerle de yeni bir gündem yaratıyor. 2010 yılında ilk kez gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören takvim projesi artık gelenekselleşiyor.
AKG Gazbeton Fransa''nın Ünlü Mimarlarını Sektör Temsilcileri ile Buluşturdu (9 Kasım 2010)Çevreye duyarlılığı, verimliliği ve sunduğu pratik çözümlerle yapılarda kullanımı her geçen gün artan AKG Gazbeton, "Günümüz Fransız Mimarlığı" konulu konferanslar kapsamında ünlü Fransız mimarları sektör temsilcileri ile buluşturdu.
Simon, Tüm Gücüyle Türkiye''de (9 Kasım 2010)2004 yılında Türkiye pazarına giren Simon, 2010 yılı itibarıyla, Türkiye''deki tüm faaliyetlerini tek bir çatı altında toplama kararı aldı. Genel merkezi İspanya''da bulunan firma; üretim, kalite kontrol, dağıtım ve pazarlama gibi tüm önemli adımları, Türkiye''de Simon adıyla gerçekleştiriyor.
Metal Yapı Konut Standı''na Duwalls İmzası (5 Kasım 2010)Mekanlara özel konsept yüzey tasarımlarına yeni bir bakış açısı getiren Duwalls, gayrimenkul alanında Türkiye''nin en büyük firmalarına ev sahipliği yapan 3. A Plus Gayrimenkul ve Finans Hizmetleri Fuarı''nda Metal Yapı Konut stand görsellerinin tasarımına imza attı.
"Enerji Sorununun Çözümü inşaat Sektörünün Elinde" (2 Kasım 2010)BASF''in Yapı Kimyasalları biriminin Türkiye Genel Müdürü Cüneyt Dayıcıoğlu, İstanbul''da düzenlenen 2. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi''nde yaptığı konuşmada, binalardaki enerji verimliliğinin Türkiye''nin enerji sorununun çözümünde kilit rol oynayabileceğini söyledi.
NEF 163, Dünyanın Prestijli Mimarlık Festivali''nde Finalde... (21 Ekim 2010)Özgün bir mimari yaklaşımla tasarlanan Nef 163, Dünya Mimarlık Festivali''nde (The World Architecture Festival-WAF), toplam 32 projenin yer aldığı kategoride, finalde yarışacak dokuz proje arasında yer almaya hak kazandı.
DORMA Kapı Sistemleri Yeni Ofis ve Fabrika Binası Açılış Kokteylini Gerçekleştirdi (20 Ekim 2010)Nisan 2010 itibariyle ofis ve fabrikasını aynı çatı altında toplayan DORMA Türkiye, 15 Ekim 2010 Cuma günü vermiş olduğu açılış kokteylinde misafirlerini yeni yerinde ağırladı.
Design Lab 2010''da İpi "Snail"le Peter Alwin Göğüsledi (18 Ekim 2010)Hintli tasarım enstitüsü öğrencisi Peter Alwin, Snail (Salyangoz) adını verdiği mikro indüksiyonlu ısıtıcıyla Design Lab 2010''un birincisi oldu.
Türkiye''yi Dijital Seramik Kavramı ile Tanıştıran Ege Seramik Teknoloji Yatırımlarına Devam Ediyor (18 Ekim 2010)Digital Tile markası ile doğa kadar gerçek, doğa kadar dayanıklı ürünler üreten Ege Seramik, tam kapasite ile hizmet veren ilk yatırımının başarılı sonuçlarından güç alarak, digital baskı teknolojisi kullanılan üretimini 2 katına çıkarmak üzere yeni bir yatırım gerçekleştirdi.
Akşan Yapı DepremeÇözüm Üretiyor (8 Ekim 2010)Akşan Yapı, 2000''li yıllardan itibaren deprem dayanım performansı yüksek konut üretiminde yurtiçi ve yurtdışında depremin yıkıcı etkilerine karşı geliştirdiği hafif çelik yapı sistemiyle öne çıkıyor.
Ytong''dan Ulusal Mimari Tasarım Yarışması "Çatılar ve Sürdürülebilirlik" (6 Ekim 2010)Dünya Mimarlar Birliği''nin (UIA), 2010 yılı Dünya Mimarlık Günü dolayısıyla belirlediği "Daha İyi Kent, Daha İyi Yaşam - Tasarım Yoluyla Sürdürülebilir" temasına Ytong, Ulusal bir Mimari Tasarım Yarışması ile destek veriyor.
Toplam 484 haber 25 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.