Haberler

Firma Haberleri

Toplam 484 haber 25 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yapı Sektöründe Yeni Bir Çağ Başlıyor (6 Ekim 2010)1989''dan bu yana gösterdiği faaliyetler ile, iç pazar payı %40 oranına ulaşan Prefabrik Yapı AŞ, gelişime açık vizyonu ile bu payı arttırarak lider kimliğini devam ettiriyor.
Yapı Merkezi; Kuzey Afrika''da Sudan ve Cezayir''den Sonra Şimdi de Fas''ta (6 Ekim 2010)Yapı Merkezi; Kuzey Afrika''da Sudan ve Cezayir''den sonra şimdi de Fas''ta raylı sistem deneyimlerine bir halka daha ekliyor.
Zorlu Gayrimenkul''ün Zorlu Levent projesine Avrupa''dan mimari ödül (5 Ekim 2010)Zorlu Center ve Zorlu Konak''ın ardından Zorlu Levent projesi de, Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) kapsamında düzenlenen, Europe and Africa Property Awards 2010 (Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri 2010) yarışmasından ödül aldı. Proje, "commercial" (ticari) dalının ‘the architecture award'' (office)-mimari ofis ödülü kategorisinde ödüle layık görüldü.
Dendro Uluslararası Yapı Fuarı''nda Dünya Devlerine Meydan Okudu (5 Ekim 2010)Yapı-İnşaat Olimpiyatı olarak adlandırılan Uluslararası Yapı Fuarı Ankara 2010''a katılan parke üreticisi Dendro, zengin ürün gamı ve dünyada eşi benzeri olmayan uygulama yöntemiyle elde edilen ürünleri ile fuarın en dikkat çeken firması olarak, fuara damgasını vurdu.
En Yakın Boya Ustası Bir Tık Uzağınızda (5 Ekim 2010)Ziyaretçilerinin ihtiyaç duyacakları bilgilere hızlı ve kesintisiz erişebilmesini sağlayan Filli Boya web sitesi ziyaretçilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Filli Boya sizi boya uygulama işlerinizi yapacak, güvenilir ve işinin uzmanı boya ustası arama zahmetinden kurtarıyor, boya ustalarını hemen yakınınıza getiriyor.
Tremco illbruck Türkiye Distribütörü''nün Hisselerini Devraldı (1 Ekim 2010)Almanya, Köln merkezli Tremco illbruck International GmbH; 28 Eylül 2010 tarihinde Tremco illbruck markalı sızdırmalık ürünlerinin, bant ve folyolarının Türkiye distribütörü olan Park Dış Ticaret AŞ firmasının ParkSil markalı tamamlayıcı ürünleriyle birlikte tüm hisseleriyle devraldığını açıkladı.
Düfa Boyaları, IPhone ile Cebinizde (24 Eylül 2010)Düfa, iPhone için geliştirdiği yeni bir uygulama ile tüketicilerine farklı bir teknolojik sistem sunuyor.
Soyak, "Kentlerin Dönüşümü" Kitabıyla Geleceğin Mimarlarını Destekliyor (21 Eylül 2010)Soyak Holding, Soyak Yayınları''yla Türkiye''nin kültür mirasına katkıda bulunmaya devam ediyor.
Yeni Zelanda Depremi ve Milyar Dolarlık Finansal Kayıp (15 Eylül 2010)Fuji Miyamoto International''ın aktardığı bilgilere göre göre Kaliforniya''daki deprem araştırma ekibi 4 Eylül M7.1 Canterbury depreminden bir gün sonra bölgede incelemelerini başlattı.
ODE Yalıtım''ın Hızlı Yükselişi (27 Ağustos 2010)ODE Yalıtım, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan "İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde 207 sanayi kuruluşunu birden geride bırakarak 108''inci sıraya yerleşti. ODE, sıralamada en fazla yükselen 12. kuruluş olarak önemli bir başarıya imza attı.
Meridyen Yapı''nın Yeni Web Sitesi Yayında (13 Ağustos 2010)Türkiye''nin MECOLAM markası ile alanında tek üretici ve Compact Laminat cephe sistemleri İhtisas firması olma özelliğini taşıyan Meridyen Yapı yeni web sayfasını izleyenlerinin beğenisine sundu.
Erensan Ortadoğu''da Yatırıma Hazırlanıyor (10 Ağustos 2010)Erensan Isı Cihazları Pazarlama ve Servis AŞ Ortadoğu''da yeni bir fabrika yatırımına hazırlanıyor. İstanbul Conrad Otel''de düzenlenen basın toplantısında konuşan Erensan Şirketler Grubu Genel Müdürü Efkan Çeviker, Ortadoğu''da fabrika yatırımının başlatılmasını 2011 iş planlarına aldıklarını kaydetti. Çeviker, "Fizibilite çalışmalarımız sürüyor," dedi.
Erzincan Havaalanı İnşaatında Tremco illbruck Cephe Sızdırmazlık Ürünleriyle Kalıcı Çözümler Sunuyor (2 Ağustos 2010)Gelişen ve büyüyen havacılık sektörünün ihtiyacını karşılamak amacıyla Erzincan''a yeni bir iç ve dış hatlar terminali yapılıyor. Mevcut askeri havaalanı bölgesinde yapımına başlanan 33 bin metrekare kapalı ve 8 bin metrekare yolcu kullanım alanını içinde barındıran yeni terminal binası, Türkiye''nin mimari açıdan da en prestijli projelerinden biri olarak gösteriliyor.
Türkiye''nin En Sağlam Oteli Avcılar''da Yapılıyor (2 Ağustos 2010) Avcılar''da Sonkar Otomotiv tarafından inşa edilen, uras + dilekci architects tarafından tasarlanan Hilton Double Tree Oteli, çelik konstrüksiyon üzerine inşa edilmesi ve özel olarak tasarlanan Çuhadaroğlu cephe sistemleri sayesinde Türkiye''nin en sağlam binalarından biri olarak tanımlanıyor. Bina ayrıca, Türkiye''nin ilk, Avrupa''nın en yüksek çelik binası özelliğine de sahip.
Koza Plaza Ofisleriyle Dikkat Çekiyor (23 Temmuz 2010)Garanti Koza tarafından inşa edilen ve Çamlıca tepesi ile aynı kotta bulunan ''''Koza Plaza'''', 156 bin metrekarelik toplam inşaat alanına sahip. Yatırım amaçlı ofis alanların yanı sıra sosyal imkanları nedeniyle kiralık ofisleriyle de dikkat çeken Koza Plaza, sunduğu ödeme kolaylıklarıyla iş dünyasının tercihi oluyor.
Kaindl Two ve Kaindl Three Collection Dendro ile Türkiye''de (21 Temmuz 2010)Dendro, Avusturyalı Kaindl firması tarafından uzay çağı teknolojisiyle üretilen ve inkjet baskı tekniği uygulanmasıyla sınırsız tasarım imkanı sunan Kaindl Two ve Kaindl Three Collection''ı tasarımcıların, mimarların ve kullanıcıların beğenisine sundu.
Türkiye''nin İlk E-faturası Filli Boya Tarafından Kesildi (9 Temmuz 2010)Filli Boya, Türkiye genelinde ilk e-fatura uygulamasına geçen ve e-fatura kesen firma oldu. Maliye Bakanlığı''nın 05 Mart 2010 tarihinde Resmi Gazete''de yayımlanan 397 Sıra numaralı sirküleriyle başlayan e-fatura uygulamasına başvuran Filli Boya, 28 Nisan 2010 tarihinde Maliye Bakanlığı''nın portalı aracılığıyla kestiği e-fatura ile, Türkiye genelinde ilk e-fatura kesen firma oldu.
Prefabrik Yapı AŞ''den Engelsiz Ev Projesine Büyük Destek (8 Temmuz 2010)Prefabrik Yapı AŞ, Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile birlikte engelsiz yaşamlar için Engelsiz Ev projesini hayata geçiriyor.
Betona " G Uygunluk Belgesi" (8 Temmuz 2010)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı''nın yayımladığı Yönetmeliğe göre, Ülkemizde 1 Temmuz 2010 tarihinden itibaren, betonda kalite işareti olan "G Uygunluk Belgesi" olmayan kalitesiz hazır betonlar kullanılamayacak. Bu yönetmelik tüm hazır beton tesislerine denetim ve G belgesi zorunluluğu getiriyor.
Alışveriş kültürü, boyut değiştiriyor (8 Temmuz 2010)Türkiye''nin 3 boyutlu sektörel rehber sitesi 3DLocationEarth.com, alışveriş merkezleri ile zincir mağaza ağına sahip perakende sektörü firmalarına yeni nesil tanıtım ve pazarlama çözümleri sunuyor.
Toplam 484 haber 25 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.