Haberler

Firma Haberleri

Toplam 484 haber 25 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Termikel, Franke Türkiye, Yunanistan, Romanya ve Fas Heyetini Ağırladı (18 Mart 2010)Sektördeki 60. yılına doğru hızla ilerleyen Termikel, 9 Mart 2009 tarihinde çalışmaya başladıkları Franke firması tarafından iş birliklerinin 1. yıldönümünde ziyaret edildi.
Kalekim''den Türkmen Ustalara Eğitim (18 Mart 2010)Kalekim, Bulgaristan, Azerbaycan ve Gürcistan''dan sonra şimdi de Türkmenistan''da usta ve profesyonellere eğitim veriyor. Kalekim, sektöründe edinmiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübelerini ihracat yaptığı ülkelerin usta ve profesyonelleri ile paylaşmaya devam ediyor
Keşfetmenin Büyüsü, Heyecan Verici Şantiye Deneyimleri (11 Mart 2010)Sika bu sene kuruluşunun 100. yılını kutluyor ve bu vesile ile inşaat ve araştırma projelerinde yer alabilmeleri adına kapılarını tüm dünyadaki gençlere açıyor.
41. Yılında Çatı Sistemine Güneş Enerjisini Dahil Etti (5 Mart 2010)Başak Grubu 41. yılını AB Temsilcileri ve kendi bayileri ile Belarus''ta kutladı. Toprak kiremitte Türkiye''nin en büyük 2 şirketinden biri olan Başak Grubu''nun bayii toplantısı; Avrupa Birliği Minsk temsilcisi Eros Belfiore, Avupa Güvenlik ve İşbirliği Organizasyonu''ndan Maxim Markov ve Türkiye Minsk Büyükelçiliği Ticari Ataşesi Müzeyyen Civan''ın katılımı ile Minks''te gerçekleştirildi.
Dünyanın En Yüksek Binası için 17 Farklı Sızdırmazlık Malzemesi (4 Mart 2010)4 Ocak''ta açılan 828 m yüksekliğindeki Burç Halife Skidmore, Owings ve Merrill tarafından, bir merkez bina etrafında 3 ek bina olacak şekilde tasarlandı.
GROHE, Türkiye''de de Liderlik Hedefliyor. (24 Şubat 2010)Türkiye''yi potansiyeli olan ve büyümeye açık bir pazar olarak değerlendiren GROHE, krize rağmen 2009 yılında yatırımlarını artırdı; satış ve pazarlama stratejilerini revize etti.
Litpa Aydınlatma İSO 2009 Çevre Dostu Uygulama Ödülü''ne Layık Görüldü (18 Şubat 2010)İstanbul Sanayi Odası çevre bilincini geliştirmek, çevre dostu teknolojilerini kullanmaya teşvik etmek temelinde vermiş olduğu Çevre Dostu Uygulama Ödülü Litpa Aydınlatma''nın işletme müdürü Zübeyde Yazıcı’ya verildi. Her yıl düzenlenen 3 dalda verilen ödülü firmanın fabrika boyahane bölümünde kurulu, çevreci bir alternatif olan Plaforizasyon Sistemi sayesinde aldı. Bu sistemde geleneksel boya öncesi yüzey hazırlamadaki çevreye zarar veren katı, sıvı, gaz atıklar oluşmuyor ve enerji sarfiyatında %90''lara varan tasarruf sağlanıyor. Litpa Aydınlatma doğal kaynakların korunmasını hedeflerken, enerji kaynaklarınıda tüketmemek (eko-verimlilik) üzerine kurulu bir üretim anlayışını ilke edinmiştir.
Tarih: 18 Şubat 2010
Kale Çelik Kapı''nın Tüm Ürünleri İndirimli Fiyatlarla (16 Şubat 2010)Güvenli yaşam alanlarının vazgeçilmez ürünü Kale Çelik Kapı''nın tüm modelleri, "indirimi kapınıza getirdik" sloganı ile tüketici ile buluşuyor.
Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu ‘AB Kriterlerinde Çevre''yi Konuştu (10 Şubat 2010)Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF) sektörün sorunlarına çözüm aramak üzere gerçekleştirdiği toplantıları çerçevesinde bu kez çevre konusunu irdeledi. Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu ve YÜF Yönetim Kurulu Başkanı Adnan İğnebekçili''nin konuşma ve görüşleri ile düzenlenen toplantıda, Kyoto Protokolü ve AB Çevre Mevzuatı''na uyum sürecine dair değerli bilgiler sektörün temsilcileriyle paylaşıldı.
Türkiye Seramik Federasyonu Sektör Toplantısı''nda 2010 Yılı Değerlendirildi (8 Şubat 2010)Türkiye Seramik Federasyonu (SERFED) tarafından her yıl düzenlenen, sektör bireylerini bir araya getirmeyi ve yılın muhasebesini yapmayı amaçlayan Seramik Sektörü Yeni Yıl Toplantısı''nda bu yıl, yurt dışından ve yurt içinden katılan uzman konuşmacılarla, sektör ve ekonomi mercek altına alındı.
Bricscad Artık Bir Intellicad Ürünü Değil (5 Şubat 2010)Bricscad''in Türkiye dağıtıcısı, MechSoft Mekanik ve Bilişim Çözümleri bugün Bricscad''in IntelliCAD''den tamamen bağımsız bir ürün olduğunu açıkladı. Bricsys, Bricscad ürününün geliştirici firması, artık bir IntelliCAD Teknoloji Konsorsiyum (ITC) üyesi değil.Bricscad V10 sürümü ile Bricscad çok daha gelişmiş ve modern bir yapıya kavuştu. Bricscad''in sahip olduğu API''ler sayesinde de yüzlerce üçüncü parti uygulama yazan geliştiriciler DWG-tabanlı uygulamalarını Bricscad üzerine geçiriyor.
Çuhadaroğlu İki Projede Birden Yer Alıyor (2 Şubat 2010)Ağrı''nın Doğubayazıt ilçesindeki İshak Paşa Sarayı''nın tamamlanan restorasyon çalışmalarında tarihi dokunun üzeri özel bir çatı ile kapatıldı. Sistem sayesinde saraya gün ışığının girişi sağlanırken, tahribata neden olan yağmur ve kar sularının girişi engelliyor.
Holzmann Ahsap Pencere Merkezi Konya''ya Renk Getirdi (1 Şubat 2010)Ag Holzmann''ın yeni satış merkezi Konya''da hizmete girdi. Dünya''da Ahşap pencere sektöründe bir ilk olan Woodline Ahşap Pencere sistemlerinin de sergilendiği showroom Konya''nın en büyük showroomu olma özelliği taşıyor.
Keklikoğlu Restore Mağazaları Adana ve Kayseri''de Açıldı (28 Ocak 2010)Restore Keklikoğlu; seramikten mutfağa, batarya, duş ve banyo aksesuarlarından spa, küvet ve masaj grubu ürünlerine; kapıdan parkeye, şömineden saunaya, duvar kağıdından doğal taşlara kadar yaşam alanlarında farklılık yaratmak isteyenlere, Türkiye''nin pek çok bölgesinde hizmet veriyor.
KONE''nin 100. Yılı (27 Ocak 2010)1910 yılında Finlandiya''nın Helsinki kentinde kurulan ve 1987 yılında Türkiye pazarına giren KONE, 100. Yılını kutuluyor. 50 ülkede 35 binden fazla çalışanıyla faaliyet gösteren KONE, Türkiye pazarında da büyük projelere imza atmaya devam ediyor. Türkiye''de faal dünya markası olmuş asansör firmaları arasındaki ölçümleme dikkate alındığında, asansör ve yürüyen merdiven pazarının yaklaşık %45''ini elinde bulunduran KONE, sertifikalı ürünleriyle en güvenilir markalar arasında yer alıyor.
Profilo''nun İlk AVM Bayisi Cevahir Alışveriş Merkezi''nde Açıldı (25 Ocak 2010)Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, Cevahir Alışveriş Merkezi''nde Türkiye''deki ilk AVM bayisinin açılış törenini gerçekleştirdi. 22 Ocak''ta düzenlenen açılış törenine basın mensuplarının yanı sıra beyaz eşya konusunda dünya liderlerinden biri olan BSH Grubu''nun üst düzey yöneticileri de katıldı.
Form Temiz Enerji AŞ. Ürünlerini İnternet Üzerinden Satışa Sunuyor (13 Ocak 2010)Yenilenebilir Enerjiler sektöründe satış, projelendirme, uygulama hizmeti veren Form Temiz Enerji AŞ, artık ürünlerini internet üzerinden de satışa sunuyor.
Dev Ulaşım Projesine Schindler İmzası (6 Ocak 2010)Schindler, Anadolu yakasının dev metro hattı Kadıköy-Kartal projesine 67 asansör ve 272 yürüyen merdiven kuruyor. Dev bir metro projesi olan Kadıköy- Kartal metro hattı projesinin tamamlanmasına az bir süre kaldı. 2011 yılında faaliyete geçmesi planlanan projenin önemli bir bölümü asansör ve yürüyen merdivenlerin kurulumu.
KTM 209: "Markanın Kimliği: Ambalaj" (25 Kasım 2009)Kale Tasarım Merkezi tarafından gerçekleştirilen, tasarımın farklı disiplinlerinden profesyoneller ile üniversite öğrencilerinin bir araya geldiği KTM209 Buluşmaları''nın dördüncüsü Orhan Irmak Tasarım''la hayata geçiyor.
Bond Koleksiyonu Bir Tık Uzaklıkta (14 Ekim 2009)Dünyaca ünlü tasarımcı Harri Koskinen tarafından Çanakkale Seramik & Kalebodur için tasarlanan Bond Koleksiyonu''nun www.bond-collection.com isimli web sitesi yayına açıldı.
Toplam 484 haber 25 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.