Haberler

Basından

Toplam 45080 haber 2254 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 240. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bir çılgın proje de Taksim''e (1 Haziran 2011)Kadir Topbaş, Başbakan''ın bugün Taksim projesini açıklayacağını söyledi. Başbakan Erdoğan, önce çılgın projeyi açıkladı daha sonra da İstanbul''un iki yakasına kurulacak yeni iki şehri...
Akademiden mahalleye selam (1 Haziran 2011)Görmüş geçirmiş Abbasağa Mahallesi ve komşu Yıldız Teknik Üniversitesi iletişim kurabiliyor mu? İlişkileri geliştirmek isteyen hocalarla öğrenciler elele verdi, ortaya ''Karşı Mahalleden Haber Var'' adlı kent projesi çıktı.
Dolmabahçe''ye günlük 3 bin ziyaretçi sınırı (1 Haziran 2011)İstanbul''un en çok ziyaretçi çeken sarayı Dolmabahçe''nin korunması için ziyaretçi sayısı günlük 3 binle sınırlandırıldı. Sayının aşılmaması için tamamen rezervasyon sistemine geçildi.
İlk yerli ray otobüsü İzmir''de sefere çıktı (1 Haziran 2011)Türkiye''nin ilk yerli üretim ray otobüsü, Türk demiryolu tarihinin başlangıç noktası İzmir-Tire hattında sefere başladı. "Anadolu" isimli ray otobüsü, TCDD Genel Müdürlüğü''nün bağlı ortaklığı TÜVASAŞ tarafından, Koreliler ile ortak lisans altında Türk mühendis ve işçileri tarafından üretildi.
Avrupa Kentleri Osmangazi''de (1 Haziran 2011)Osmangazi Belediyesi ve Avrupa Şehirler Birliği (EUROCITIES) iş birliği ile düzenlenen ''Avrupa Genişlemesi ve AB Komşuluk Politikası için Kentlerin Diyaloğu'' semineri Bursa''da başladı.
İnegöl Kent Müzesi daha da geliştirilecek (1 Haziran 2011)Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı''ndan (BEBKA) mali destek almaya hak kazanan ''İnegöl Kent Müzesi''nin hizmet standartlarının yükseltilmesi yoluyla yöreye özgü, tarihsel ve kültürel mirasın ulusal ve uluslararası boyutta tanıtılması'' projesi hakkında sinevizyon gösterime eşliğinde kamuoyuna bilgilendirme yapıldı.
İstanbul''u "İnsanat Bahçesi" yapmak.. (1 Haziran 2011)Dünkü "İstanbul''a hayvanat bahçesi gerekmez.. İstanbul''un kendisi, dünyanın en büyük hayvanat bahçesi.. Tek fark.. Burda hayvanlar kafeslerde değil.. Direksiyona oturtmuşlar.." deyişimi ağır bulanlar olmuş.. Bir daha okudum Hak verdim..
Güngören muhteşem bir kent parkına kavuşuyor (1 Haziran 2011)Güngören Kent Parkı''nın tanıtımı ve Aliya İzzetbegoviç ile Spor Parklarının açılış törenine katılan Başkan Topbaş, "Bugüne kadar Güngören''e 240 milyon lira yaptık, daha fazlasını yapacağız.
"Kanalİstanbul ihtiyaç" (1 Haziran 2011)Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, İstanbul''un yeni projelere ihtiyaç duyduğunu, Kanalistanbul''un bu yüzden şehir için önemli olduğunu söyledi.
Tarih kokan Krom Vadisi turist bekliyor (1 Haziran 2011)Gümüşhane''de hazırlanan "Medeniyetler Yolu Üzerinde Gümüşhane" projesiyle, kentin en önemli tarihi ve kültürel miraslarından Krom Vadisi tanıtılacak.
Santorini''ye Türk bayrağı Yunanistan''ı karıştırdı (1 Haziran 2011)Yüksek tirajlı Hollanda gazetesi DePers''in Santorini Adası''nda Türk bayrağı çekildiğini gösteren manşeti Atina''yı karıştırdı. 200 bin trajlı DePers önceki günkü manşetinde "Türk yatırımcılar Yunan kelepirleri kovalıyor" başlıklı bir habere yer vermişti.
Tütün fabrikası dev AVM olacak (1 Haziran 2011)Samsun, Torunlar ve Turkmall ortak projesiyle dev bir alışveriş merkezine kavuşuyor.
"Türkiye''nin nükleer santrallere ihtiyacı yok" (1 Haziran 2011)Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü Dr. Uygar Özesmi, Türkiye''nin nükleer santrallere hiç ihtiyacının olmadığını söyledi.
300.000 Lego Parçası ile Oluşturulan Minimalist Heykel (31 Mayıs 2011)Bir azizin sabrı, 6 yaşındaki bir çocuğun boş vakti ve Danimarkalı sanatçı Lene Wille''nin hünerleri bir araya gelince Amsterdam World Trade Center lobisi için tasarlanan bu minimalist heykel ortaya çıkıyor.
Milet Müzesi, 11 yıl sonra ziyarete açıldı (31 Mayıs 2011)Eskişehir''de kurulan Eti Arkeoloji Müzesi''nin açılışını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''la birlikte yapan Bakan Ertuğrul Günay, Aydın Milet Müzesi''nin açıldığı müjdesini verdi.
İşte İzmir''in kentsel dönüşüm haritası (31 Mayıs 2011)Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir''de uygulanacak kentsel dönüşüm projeleri kapsamında, 43.7 milyon metrekarelik "Sağlıklaştırma ve Yenileme Program Alanı"nın belirlendiğini, ilk etapta şehrin "protokol yolu" niteliğindeki aksta bulunan Limontepe, Aktepe ve Emrez''den başlamayı planladıklarını açıkladı.
Depremler sürerken bir de yangın çıktı (31 Mayıs 2011)Kütahya''nın Simav ilçesinde dün sabaha karşı 4.6 büyüklüğünde bir artçı deprem meydana geldi. Depremin, yaklaşık 7 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi''nin verilerine göre 4.6 büyüklüğündeki artçı sarsıntı sabaha karşı saat 04.31''de meydana geldi. Bu sarsıntıdan 4 dakika sonra bir başka 3.3 büyüklğünde sarsıntı daha ölçüldü.
Kentsel dönüşüme karşı dernek kurdular (31 Mayıs 2011)İstanbul Maltepe''de Gülsuyu Gülensu Dayanışma ve Yaşam Merkezi Derneği (GUL-DAM) kuruldu. Kalender Maden başkanlığında kurulan derneğin açılışı hafta sonu Gülsuyu''nda yapıldı.
İzmir''in çılgın projesi Körfez köprüsü (31 Mayıs 2011)İzmir''in Türkiye''nin ikinci büyük şehri olması için 35 mega proje hazırlandı. Körfez''in iki yakasını birleştirmek için Bostanlı-İnciraltı arasında köprü ve batırma tüp tüneli inşası planlanıyor.
İstanbul, Kültür Başkenti olunca sanata ilgimiz artmış (31 Mayıs 2011)İstanbul, 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olarak yüzlerce kültür ve sanat programına ev sahipliği yaptı. Peki bu programlara halk ilgi gösterdi mi?
Toplam 45080 haber 2254 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 240. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.