Haberler

Basından

Toplam 45080 haber 2254 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TOKİ evlerine 1 günde bin 500 başvuru (8 Haziran 2011)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı''nın, Kütahya''nın Simav ilçesinde evleri ağır hasar gören depremzedeler için yapımına başladığı, bin 248 kalıcı konuta bir günde bin 500 kişi başvuru yaptı. Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, "Talebin 6 bini geçmesini bekliyoruz. Konutların bu yılın kasım ayına yetiştirmesi planlanıyor" dedi.
Tarih: 8 Haziran 2011 Kaynak: Sabah
''Saraydan taht kaçırma''ya soruşturma (8 Haziran 2011)3. Selim''in tahtını lojmanına taşıttığı öne sürülen Topkapı Sarayı Müzesi Müdürü Benli hakkında soruşturma açıldı.
Fukuşima''da tehlike sanılandan büyük (8 Haziran 2011)Yapılan son açıklamaya göre Fukuşima''da sızan radyasyon miktarı, Çernobil''de sızanın yüzde 15''ine eşit.
Prens Charles''ın ekolojik köyü (8 Haziran 2011)Prens Charles, İskoçya''da Doğu Ayrshire bölgesinde bir ekolojik köy kurmak için çalışıyor. Köyün adı Knockroon olacak... 15 yıl içinde 700 ev inşa edilecek. Ekolojik köyün en temel elemanlarından biri de elektrikli ve hibrit otomobiller olacak. Bu nedenle köyün merkezi noktalarında elektrikli otomobil şarj üniteleri kurulacak.
Tarih: 8 Haziran 2011 Kaynak: NTVMSNBC
Doğal afetlerin bedeli (8 Haziran 2011)Yurt İçi Göçü İzleme Merkezi, geçen yıl dünyada 42 milyondan fazla kişinin doğal afetler yüzünden evlerinden kaçmak zorunda kaldığını bildirdi.
''İnkılâp'' ya batırılacak ya da parçalanacak (8 Haziran 2011)G-20 ülkelerinin enerji bakanları Paris''te, Japonya''da Fukuşima''da meydana gelen nükleer felaket sonrası, nükleer güvenlik konusunu tartışacak.
Bir tarihe böyle kıymışlar! (8 Haziran 2011)Sirkeci''de Merzifonî Kara Mustafa Paşa Camii, Balaban Mescidi, Çamlıca''da Şeyh Selami Ali Efendi Camii, Göksu Camii, Aksaray''da Oruç Gazi Camii, Pirizat Hatun Camii, Deniz Abdal Dergâhı, Topkapı''da Şiri Merd Çavuş, İlyaszade ve Sakine Hatun camileri, Yenikapı''da Malkoç Süleyman Ağa Camii, Samatya''da Kadirî Dergahı, Fındıklı''da Süheyl Bey Camii, Tophane''de İmâlât-ı Harbiye Usta Mektebi, Unkapanı''nda Voynuk Şüca Camii, Sabiha Sultan Sıbyan Mektebi, Saraçhane''de Fatih zamanından kalma İbrahim Paşa Hamamı...
Akkuyu''ya ilk kazma 2013''te (8 Haziran 2011)Mersin Akkuyu''da kurulacak nükleer santralin Rus sorumlusu Alexander Superfin, şu anda inşa edileceği alanda teknik ölçüm çalışmaları devam eden reaktör için ilk kazmanın 2013 yılı ortalarında vurulacağını açıkladı.
Bafa Gölü''nde YEŞİL ÖLÜM (8 Haziran 2011)Kuşadası Ekosistemi Koruma ve Doğasevenler Derneği''nin gözler önüne serdiği yeşil tabaka bölge halkını, çevrecileri ve bilim adamlarını kaygılandırıyor.
Kazdağları, Bakanlıkça turizm bölgesi yapılıyor (8 Haziran 2011)Kazdağları Oteller Derneği yönetimi, Turizm Bakanlığı ile bu ay içinde konferans düzenleyeceklerini açıkladı.
Karşıyaka''da geri dönüşüm tasarımlarına ödül verilecek (8 Haziran 2011)Karşıyaka Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi''nin işbirliğiyle çevreye ve doğaya katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ''Dön Çöp Dön'' adlı ödüllü geri dönüşüm tasarım yarışması için tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
"Kentsel yenilemeyi özel sektör yapacak" (8 Haziran 2011)Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Limontepe ve Aktepe-Emrez mahallelerini inşaat sektörünün hizmetine sunacaklarını söyled.
Boyner nükleer santralleri değerlendirdi (8 Haziran 2011)Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, Japonya''da yaşanan felaket sonrası nükleer santrallarda ortaya çıkan sorunların, nükleer enerji konusunun salt bir enerji açığı sorununa indirgenemeyeceğini gösterdiğini belirtti.
Miniaturk''de 2 butik müze, keşfedilmeyi bekliyor (8 Haziran 2011)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Basın Danışmanlığından yayınlanan yazılı açıklamaya göre, Türkiye''nin ilk ve tek açık hava müzesi olan Miniaturk, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistten yoğun ilgi görmesine rağmen, müzenin içindeki Panorama Zafer Müzesi ve Kristal İstanbul, kapalı mekân olduğu için pek çok ziyaretçinin dikkatinden kaçıyor. Oysa her iki müze de hem gezmek hem de öğrenmek için iyi birer alternatif.
Eylemciler kendilerini raylara kilitledi (8 Haziran 2011)Hollanda''da Greenpeace üyeleri, ülkenin güneybatısındaki Borssele Nükleer Santral''den nükleer atıkları Fransa''ya taşıyan trenin geçeceği raylar üzerine kendilerini kilitledi.
Haydarpaşa''da çıkan yangın söndürüldü (7 Haziran 2011)Haydarpaşa Garı''ndaki Yataklı Vagonlar Şefliğinin depo olarak kullanılan katında çıkan yangın söndürüldü. Yangın sırasında ikinci kattan atlayan bir kişi hafif yaralandı.
Greenpeace Taksim eylemi büyüyor (7 Haziran 2011)Greenpeace Akdeniz grubu Taksim Meydanı''nda kurduğu nükleer karşıtı kampta yeni bir eyleme daha imza attı.
"Ucu Olmayan Şehir"e yeni yetenek ödülü (7 Haziran 2011)Documentarist İstanbul Belgesel Günleri, önceki akşam düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
Duvarıma asacak bir tek eserim olmadı" (7 Haziran 2011)Sokaklara çizdiği üç boyutlu resimlerin internette paylaşılmasıyla ünü bir anda dünyaya yayılan Julian Beever, şöhret olmadan önce şapkasına bırakılan paralarla geçimini sağlıyormuş. ''Kaldırımların Picasso''su'' lakaplı İngiliz ressam, eserlerindeki en büyük esin kaynağının çocukluk hayalleri olduğunu anlatıyor. Beever, duvarına asacak bir tek eseri bile olmadığını itiraf ediyor. Sanatını icra etmesi için gerekli şeyleri ise "Güzel bir kaldırım ve insanların görebileceği bir mekan." diyor.
Marmara''yı ne kirletiyor? (7 Haziran 2011)Türkiye Doğa ve Çevreyi Koruma Derneği Başkanı Murat Demir, Marmara Bölgesi''nde nüfus ve sanayi yoğunlundan kaynaklanan evsel atıkların Marmara Denizi''ni kirlettiğini bildirdi.
Toplam 45080 haber 2254 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.