Haberler

Basından

Toplam 45080 haber 2254 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Hollywood filmi gibi Türkiye tanıtımı (6 Haziran 2011)Amerika''da film sektörünün kalbi Los Angeles''ta yaşayan ve yıllardır pek çok ünlü Hollywood filminin görselini hazırlayan reklamcı Emrah Yücel, Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın açtığı ihale sonucu Türkiye''nin Amerika''daki tanıtımını yapıyor.
Dünyadaki 2. Deniz Havaalanı Ordu''da! (6 Haziran 2011)Ordu-Giresun Havaalanı Japonya''dan sonra dünyanın ikinci denize yapılan havaalanı olma özelliğine sahip.
Vardım kırklar Bursa''sına (6 Haziran 2011)Hayali bir ''Kırklar Meclisi'' kuran Prof. Dr. Mustafa Kara, Bursa''dan bir şekilde yolu geçmiş, Bursa''yı yazıp çizmiş, bu şehirde iz bırakmış ya da bu şehirden kendisinde izler kalmış kırk ismi, "Bursa''da Kırklar Meclisi" adlı kitapta anlatıyor. Evliya Çelebi ile başlayan kırkların son postunda ise hayattaki bir ilim adamı, Prof. Dr. Süleyman Uludağ oturuyor.
TAV Medine Havalimanı''na Teklif Verdi (6 Haziran 2011)TAV Havalimanları''nın Kamuyu Aydınlatma Platformu''nda (KAP) yayımlanan açıklamasında şirketin, Suudi Arabistan''ın Medine şehrinde bulunan Medine Uluslararası Havalimanı için, Suudi Arabistan Krallığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından işletim süresi 25 yıl olarak düzenlenen ihaleye, Saudi Oger Ltd. ve Al Rajhi Holding Group ile birlikte teklifini sunduğu bildirildi. Açıklamada, her bir şirketin eşit payı bulunduğu konsorsiyumda TAV Havalimanları Holding olarak paylarının 1/3 oranında olduğu, idarenin yapacağı teknik ve finansal değerlendirme süreci sonrasında kazanan tarafın açıklanmasının beklendiği belirtildi.
Tarih: 6 Haziran 2011 Kaynak: Milliyet Emlak
İstanbul Arkeoloji Müzeleri 120 yaşında (6 Haziran 2011)120 yıl önce 650 eserle kurulan Türkiye''nin ilk müzesi bugün 1 milyon esere ev sahipliği yapıyor.
Sancaktepe 2012 Spor Başkenti (6 Haziran 2011)Sancaktepe''de uluslararası ölçekte yapılacak olan olimpik spor salonu, olimpik yüzme havuzu ve konferans salonunun temeli atıldı. Temel atma törenine Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.
''Akyazı Projesi Trabzon''un çehresini değiştirecek'' (6 Haziran 2011)AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, Trabzonspor''un 40 bin kişilik yeni stadının da yer aldığı Akyazı Spor Kompleksi Projesi''nin son görsellerini açıkladı.
Kaya, en çok tavsiye edilen otel zinciri oldu (6 Haziran 2011)Türkiye''nin en büyük otel zincirlerinden Kaya Hotels & Resorts bünyesindeki Hotel Riu Kaya Belek, Club Hotel Rui Kaya ve Calimera Kaya Side otelleri ile Avrupa''nın en büyük tatil web siteleri olan Zoover ve Tripadviser''dan tavsiye edilen otel ödülü aldı.
Projelerin yarıştığı seçime şahit olmak heyecan verici (6 Haziran 2011)Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, Türkiye tarihinde ilk defa projelerin konuşulduğu, projelerin yarıştığı bir seçime tanıklık etmenin çok önemli bir gelişme olduğunu belirtti.
İzmir''e plakası kadar proje (6 Haziran 2011)Eski Ulaştırma Bakanı Yıldırım, İzmir için hazırlanan 35 projenin 165 bin kişiye istihdam sağlayacağını, yıllık 11.4 milyar liralık katkı yaratacağını belirtti.
Troya Hazineleri Çanakkale''ye dönüyor (6 Haziran 2011)Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Kültür ve Turizm Bakanlığı''nca, Troya Müzesi''nin yapımına ilişkin, "Dünyanın, 44 değişik ülkesinde değerli parçaları sergilenen Troya Hazineleri, artık Çanakkale''ye dönmenin yolculuğuna başlıyor, evine dönmenin adımını atıyor" dedi.
Unutulan vinç otelle bütünleşti (6 Haziran 2011)Ankara''da 35 katlı bir otelin yapımı sırasında monte edilen ve bir türlü sökülemeyen vinç, bina ile bütünleşti. TMMOB sekreteri Batuman, vinçten düşecek bir civatanın bile ölüme neden olacağını söyledi.
İnsanlık Anıtı yerine ''bal ve kaşar'' anıtı (6 Haziran 2011)İnsanlık Anıtı''nı yıkma kararı alan Kars Belediyesi, kentin kaşar ve balını tanıtmak için anıt heykel yaptıracak.
Romanların İstanbul''u (6 Haziran 2011)Yirmi yıl önceydi, belki yirmi yıla yakın, belki yirmi yılı aşkın. İşte epey bir zaman geçmiş. Bazı günler iz bırakıyor, anılar arasına karışıyor. Bir pazartesi günüydü. Aralık sonu. Soğuk ama güneşli bir gün.
Batman''a "boğaz" geliyor ()Maliye Bakanı Şimşek, Batmanlılar''a boğaz sözü vererek, "Batman-Mardin arasına suyolu kurulacak" dedi.
Karadeniz''in incisine TOKİ''den pansuman (6 Haziran 2011)TOKİ, Trabzon''u, en büyük sorunlarından biri olan çarpık kentleşmeden kurtarmak için kolları sıvadı. Zağnos, Tabakhane, Çömlekçi, Pelitli, Yomra ve Araklı''da TOKİ tarafından başlatılan kentsel dönüşüm projelerinin tamamlanmasıyla, kente bir milyon liralık kalıcı gelir bekleniyor.
Çevreci proje (6 Haziran 2011)Türkiye Enerji Verimliliği Meclisi (TEVEM) ve Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) tarafından başlatılan Plastik Ambalajların Enerjiye Dönüşümü kampanyasıyla, 350 bin ton plastik atığın enerjiye dönüştürülmesi hedefleniyor.
Taksim''de nükleere hayır kampı (6 Haziran 2011)Greenpeace üyesi bir grup, Türkiye''de yapılması planlanan nükleer santralleri protesto etmek amacıyla Taksim Meydanı''nda kamp kurdu.
Noel Baba''nın duvarı bulundu (6 Haziran 2011)Altyapı çalışmaları sırasında şimdi müze olan Noel Baba Kilisesi''nin bilinmeyen sur duvarı bulundu.
Çılgın projelerin içinden deniz geçiyor (6 Haziran 2011)Seçim vaatlerinde neredeyse her il için bir çılgın proje var. Ancak en ilginç ve ses getirenlerinin ana teması deniz. Liman, köprü, kanal, marina, su sporları... Kısaca denizin bereketi siyaseti de sardı.
Toplam 45080 haber 2254 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.