Haberler

Büyükşehir’den Silivri’yi İhya Eden Yatırımlar…

Tarih: 21 Temmuz 2006 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’de Büyükşehir tarafından yapılan ve toplam maliyeti 10 milyon YTL’yi bulan 4 ayrı tesisin açılış ve temel atma törenlerini gerçekleştirdi. 

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Gümüşyaka’da E-5’in üstüne inşa edilen modern bir yaya üstgeçidi ile Silivri’de Belediye Hizmet Binası ve Zabıta Amirliği Hizmet Binasının açılışını gerçekleştirdi, Silivri Stadı ve Spor Tesisi’nin de temelini attı.

Açılış ve temel atma törenlerinde Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, Gümüşyaka Belediye Başkanı Hüseyin Agu ile Beylikdüzü, Selimpaşa ve Kıraç Belediye Başkanları, Silivri Kaymakam Vekili Yüksel Ayhan, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Güley Kaynarca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Vural ile çok sayıda vatandaş da yer aldı.

Başkan Topbaş; “İstanbul Şantiyeler Ve Yatırımlar Şehri Oldu…”
İlk olarak Gümüşyaka’da E-5’in üstüne inşa edilen modern bir yaya üst geçidinin açılışını gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, burada yaptığı konuşmada yerel yönetimden gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlere çok büyük yetkiler verdiğini belirterek, bu sayede İstanbul’un şantiyeler ve yatırımlar şehri olduğunu söyledi.

Tuzla’dan Gümüşyaka’ya kadar çok geniş bir alanda ulaşım başta olmak üzere her alanda dev hizmetler ürettiklerini hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, “Hangi ilçeye ya da beldeye gitsem en çok yatırımı oraya yaptığımızı söylüyorlar. Oysa biz İstanbul genelinde her ilçeye ve beldeye büyük yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Yatırım ve hizmet bizim işimiz” dedi.

Gümüşyaka’da yaptırdıkları yaya üstgeçidini özellikle bisikletli ve engelli vatandaşların rahatlıkla kullanabileceği şekilde inşa ettiklerini ve İstanbul’daki bütün üstgeçitleri bu şekilde modern hale dönüştürmek için çalışma başlattıklarını anlatan Kadir Topbaş, şöyle konuştu; “Bu altgeçit için 550 metreküp beton, 146 ton çelik ve 65 ton demir kullandık. 51 metre uzunluğunda, 3.40 metre genişliğinde ve 5.88 metre genişliğinde yapılan üstgeçit bize 820 bin YTL’ye maloldu. Binlerce canı ilgilendiren çok doğru bir yatırım. Gümüşyaka’ya helal olsun… Artık aileler çocuklarını okula gönderirken gözleri arkada kalmayacak ve insanlarımız karşıdan karşıya gönül rahatlığı içinde geçecek.”

Silivri Çevre Ve Ulaşım Sorunu Olmayan Gerçek Anlamda Bir Sayfiye Merkezi Oluyor…
Törenin ardından beraberindekilerle Silivri’ye geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, burada Silivri’de Belediye Hizmet Binası ve Zabıta Amirliği Hizmet Binasının açılışını gerçekleştirdi, Silivri Stadı ve Spor Tesisi’nin de temelini attı. Kadir Topbaş burada yaptığı konuşmada da İstanbul’un problemlerini çözmek için yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirterek “İstanbul’da yapılacak ne iş varsa her yerde çözüm getiriyoruz. Şehrimizdeki bu gelişmeler dünyayı bile etkiliyor. Her bakımdan modern bir kent oluşturmaya çalışıyoruz. Farklı bir Silivri, farklı bir İstanbul’u birlikte yaşayacağız” dedi.

Silivri’ye yeni yatırımlar yapacaklarını açıklayan Başkan Topbaş, bunlar arasında 3 adet semt konağı, kültür merkezi, Kale Park Projesi’nin peyzajının yapılması ve Boğluca Deresi’nin ıslah edilmesinin de bulunduğunu söyledi. TOKİ ve KİPTAŞ’ın Silivri’ye yönelik toplu konut projelerinin sürdüğünü dile getiren Topbaş, metronun Silivri’ye kadar uzatılmasının projelendirildiğinin de altını çizdi. Silivri’de vatandaşların yoğun desteğiyle ve sevgi gösterileriyle karşılanan Kadir Topbaş, konuşması boyunca da sık sık alkışlandı.

Başkan Topbaş’a yatırımlarından dolayı teşekkür eden Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan da Silivri’nin 28 Mart 2004 tarihinden itibaren büyük bir değişim ve dönüşüm içine girdiğini belirterek, “Giderek artan bir hızla, Silivri çağ atlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın önderliğinde, kent yaşamında büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Silivri de bu değişimden payını alıyor. Silivri artık daha çok İstanbullu, İstanbul’a daha yakın. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kentin her tarafını aynı hassasiyet ve hizmet aşkıyla kucaklayan yönetim anlayışından Silivri de hak ettiği payı alıyor” şeklinde konuştu. Hüseyin Turan ilçesine yaptığı hizmetlerden dolayı Kadir topbaş’a bir teşekkür plaketi de takdim etti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.