Haberler

Karayolları Arazisi için Yeni İmar Planı

Tarih: 24 Ağustos 2006 Kaynak: Akşam Yazan: Nebahat Koç
ÖİB, Karayolları arazisine konut yapılabilmesi için plan değişikliği yapıyor.

İhalesi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı''na (ÖİB) devredilen Zincirlikuyu''daki Karayolları Genel Müdürlüğü''nün kullandığı arazi için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı harekete geçti. ÖİB, İstanbul Levent''teki 96 bin 500 metrekarelik arazinin imar planlarını incelemeye aldı. Başkanlığa bağlı proje grubu elemanları, imar planları üzerinde çalışıyor. Yetkililer, planlarda değişiklik yapılarak kongre merkezi, rezidans ve otel gibi yapıların inşasına imkan tanınabileceğini ifade etti. Yeni imar planıyla araziyi alacak firmalar, gökdelenler şeklinde konut da yapabilecek.

Yeni imar planı için Anıtlar Kurulu''ndan izin ve belediyelerin görüşü alınacak. Plan tadilatının ardından, açık artırma yöntemi ile ihale yapılacak.

Yine Dava Açarız
İstanbul Şehir Plancıları Odası Şube Sekreteri Tayfun Kahraman, arazinin Boğaziçi etkilenme bölgesinde olması nedeniyle bina yüksekliğinin silüeti bozmamasına özen gösterilmesi gerektiğini belirtti. Kahraman ''Buraya üç emsalli turizm ve kültür merkezi yapılabilir. Ama yeni imar planıyla buranın fonksiyonu değişecek ve rezidans da yapılabilecek. Usulsüzlük yapılırsa yine mahkemeye gideriz'' dedi.

İstanbul Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhçu da, artık yatırımcıların istekleri doğrultusunda plan değişikliklerinin yapıldığını belirtterek planın değiştirilme olasılığının yüksek olduğunu kaydetti.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.