Haberler

El Yapımı Seramikler Turizm Tesislerini Süslüyor

Tarih: 22 Eylül 2006
Otellere yönelik özel tasarım duvar kaplamaları Rusya''daki tesislerin yeni trendini oluşturuyor. Türkiye’de ilk defa üretilen el yapımı seramikler Ruslar''ın tercihi oldu. Seramik çamurunun ince detaylar ile elde şekillendirilerek üretildiği karo formundaki kaplamalara ilgi yüksek.

NaturaTiles adını taşıyan firma Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek otellere yönelik özel tasarım duvar kaplamaları üretimi başladı. El yapımı duvar kaplamaları Rus Tesisleri tarafından yoğun bir talep görüyor. Firma yetkilileri özellikle Rusya’daki otellerin el yapımı duvar kaplamalarına yoğun ilgi gösterdiğini iletiyorlar.

Çoğunlukla hamam gibi özel alanlarda el yapımı olduğu için her biri birbirinden farklı olan seramik kaplamaların göz kamaştırdığını, bulunduğu ortama farklı bir atmosfer yarattığını belirtiliyor.

Otel Odaları için El yapımı Seramik Lavabo üretimindeyiz
NaturaTiles firması Ruslar''ın son olarak otel odalarının banyolarında el yapımı seramik lavabo talepleri olduğunu ve numune örnekler üzerinde çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Seramik çamurunun elde şekillendirilerek üretildiği karo formundaki kaplamalar, konsept bir atölyeden çıkıyor. İşlem ve uygulamalar her bir ürün için tek tek ve elde yapılıyor; bu detaylı işçilik, her bir karoya farklı bir etki olarak yansıyor ve ortaya görsel aynı zamanda sanatsal bir ürün çıkıyor.

NaturaTiles ekibine ait Atölye, tasarımlarında ağırlıklı olarak Selçuklu ve Osmanlı tarzını yorumluyor. Turizm tesislerinin konseptine ve temasına uygun özel tasarımlar üretiliyor.

Detaylarına bakıldığında inanılması zor bir emek ürünü olan duvar kaplamaları, ciddi bir planlama ile, aylık ancak 500m² kapasitede üretilebiliyor. Firma, Antalya Yapex 2006 fuarında ürünlerini sergiliyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.