Haberler

Kiler''in gökdelenine jet izin

Tarih: 25 Eylül 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Şükran Pakkan
Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AKP Milletvekili Vahit Kiler''in ortağı olduğu Biskon A.Ş.''nin "sadece göçük riskine karşı tedbir almaya olanak veren" tahkimat ruhsatıyla 10 katını bitirdiği 4. Levent''teki dev alışveriş ve konut merkezine yapı ruhsatı verildiğini açıkladı.

Dün bir basın toplantısı düzenleyen Kılıç, "inşaatta her şey yasal ve nizami. Rapora göre, belediye yetkililerinin bu konuda görev ihmali yok. İmar Müdürü Mesut Işıklı''yı tekrar göreve döndürdük" dedi.

Kılıç, binayla ilgili olarak suç duyurusunda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Şinasi Öktem''in, CHP''li belediyelerde kaçak binalara göz yumduğunu iddia etti. Kılıç, CHP''li belediye başkanı olan Beşiktaş''ın Fulya semtinde zemin altında kaçak inşaat yapıldığını iddia etti. Kılıç, "Bu inşaatın ruhsatı var mı? Sayın İl Başkanı burası için de suç duyurusunda bulunacak mı?" dedi.

Kılıç''ın gündeme getirdiği inşaatın BJK''nın Fulya''daki eski tesislerinin yerine yapılan konut alanı olduğu öğrenildi. Alınan bilgiye göre, Beşiktaş Belediyesi, inşaatla ilgili ilk projeyi uygun bulmamıştı. Daha sonra proje revize edildi ve yapı ruhsatı alındı. BJK de mart ayında, projedeki değişikliklerin ardından ruhsat aldıklarını açıklamıştı.

Kiler teşekkür bekliyor
Vahit Kiler de dün yaptığı açıklamada, inşaatın projesinin, alınan tahkimat ruhsatı dışına çıkılmadan yapıldığını belirterek şunları söyledi: "Aslında bize teşekkür edilmesi gerekir. Eğer güçlendirme çalışması yapılmasaydı, çevredeki Ziraat Bankası binası, İETT''nin garajı ve ana cadde zarar görebilirdi."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.