Haberler

İstanbul''da sokak tabelaları yenileniyor

Tarih: 26 Şubat 2007 Kaynak: Zaman
İstanbul''da, ''Adres bilgi sistemi'' kapsamında başlatılan çalışmalarda, tüm sokak ve caddelere tabelalar dikilmeye başlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nden yapılan açıklamada, mevcut cadde-sokak isimleri ile kapı numaraları ve adres bilgilerinin karışık olduğu, her kurumda ayrı adres, isim ve bina numarası bulunması nedeniyle çok fazla sorun yaşanıldığı belirtildi. Yetkililerce yapılan çalışmalarla, caddelerin ve sokakların başlangıç ve bitişleri tespit edilerek bina kapı numaralarının yeniden düzenlendiği, yapılan değişikliklerin haritalara ve bilgi bankalarına kayıt edilerek resmi kurumların kullanımına hazır hale getirilmeye devam edildiği ifade edildi. Yeni uygulamayla, her ilçenin sokak isimlerini gösteren tabelalar farklı renkte olacak. İlçeler renk koduna göre sınıflandırılacak ve değişiklik yapılan sokak isimleri ve bina kapı numaraları, eski ve yeni olarak bir süre birlikte kullanılacak. Sistem tam olarak oturduğunda eski ve yanlış sokak isimleri ve numaralar, görevliler tarafından sökülecek.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.