Haberler

Esenler''de çökme paniği!

Tarih: 26 Şubat 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Deniz Derin
Belediyenin "oturulabilir" raporu verdiği apartman kolonlarından ses gelmesi üzerine boşaltıldı. Bina sakinleri, "Ne yapacağımızı şaşırdık" diye isyan etti.

İstanbul''un Esenler ilçesinde belediyenin "oturulabilir" raporu verdiği bina, kolonlarından "çatırtı" sesleri gelmesi üzerine tedbir olarak boşaltıldı. İnönü Caddesi Nenehatun Mahallesi''ndeki binada bir daire sahibi, belediyeyi arayarak binanın kolonlarından "çatırdama" sesi geldiğini söyledi. Ekiplerin yaptığı inceleme sonucu bina önceki gece saat 22.00 sıralarında acilen boşaltıldı. 

Etüt Yaptılar 
Apartman sakinleri, binanın hasarlı olduğunu, ancak kendilerine, belediyenin herhangi bir yazılı karar bildirmediğini öne sürerek tepki gösterdi. Zeytinburnu''nda yaşanan çökme nedeniyle belediyenin paniğe kapıldığını iddia eden apartman sakinleri, kendilerine yer tahsis edilmediği için de mağdur duruma düştüklerini söyledi. Daire sahipleri, çaresizlik içinde, eşyalarını araçlara yükleyip, akrabalarının evlerinin yolunu tuttu. Aynı sokakta belediye ekiplerinin etüt çalışması yaptığını söyleyen semt sakinleri, "Metro inşaatı nedeniyle 2 bina zarargörünce, yaklaşık 1 ay önce boşaltıldı. 7 katlı, 18 daireli ve yaklaşık 100 kişinin yaşadığı apartmana ise kolon ve kirişlerindeki çatlaklara karşın ''oturulabilir'' raporu verildi" iddiasında bulundular. 

Yer Göstersinler 
Mühürlenen binada oturan Muzaffer Başkaya, sabaha kadar dışarıda beklediklerini söyleyerek, "Önce doğalgazımızı kestiler. Daha sonra ''binayı boşaltın'' dediler. Bir günde nasıl binayı boşaltıp taşıyalım. Yer göstersinler gidelim. Geçen yıl Büyükşehir Belediyesi binaya yüzde 49 sağlam raporu verdi. Niye mühürlediler anlamadık" diye tepki gösterdi. Apartmanda daire sahibi olan Hüseyin Fındık ise "Metro kazısıyla ilgili yetkililer, ''Bizle alakası yok, İSKİ''ye gidin'' dedi. İSKİ de ''Belediye ile görüşün'' dedi. Belediye ise ''Toplantı var sonra gelin'' diyerek bizi oyalıyor" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.