Haberler

“Viyana Mimarlık, Kentsel Koruma ve Kentsel Yenileme” Sergisi

Tarih: 26 Nisan 2007
30 Nisan - 18 Mayıs 2007 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi”nde, “Viyana Mimarlık, Kentsel Koruma ve Kentsel Yenileme” sergisi gerçekleştiriliyor.

Viyana Belediyesi Kentsel Planlama Bürosu, Kentsel Gelişme ve Planlama Birimi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü arasında uzun dönemli ortak çalışmalar için temel oluşturacak olan sergi kültürlerarası deneyimleri paylaşmayı ve işbirliğini hedefliyor.

Kentlerin kimliklerini koruyarak değerlerini geliştirmesi için geniş bir katılımcı profiline ihtiyacı vardır. Bu süreç, kentte yaşayanların tümüne sosyal ve kültürel sorumluluklar yükler. Viyana Belediyesi son dönem yapılan planlama çalışmalarında mekan ve zamanın birleştirilmesine odaklanırken, katılımla gerçekleştirdiği geniş kapsamlı sentezlerinden oluşan serginin gururunu diğer kentlerle paylaşıyor. Sergiye bugüne dek ev sahipliği yapan kentler aşağıdaki gibi sıralanıyor.

Avrupa’da: Belgrad, Berlin, Bratislava, Brüksel, Budapeşte, Bükreş, Floransa, Hamburg, Helsinki, Kopenhag, Ljubljana, Madrid, Moskova, Münih, Oslo, Paris, Prag, Roma, Stralzburg, Sofya, St. Petersburg, Varşova, Zagreb.

Amerika’da: Chicago, Los Angeles, New York, San Diego, San Francisco, Toronto, Vancouver.

Viyana’daki kentsel yenileme, koruma, mimarlık, kapsamında geliştirilen çalışmaları içeren geniş kapsamlı sergi; kentsel kültürel mirasın geleceğe taşınmasının ipuçlarını 30 Nisan - 18 Mayıs 2007 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi”nde İstanbullular ile paylaşacak.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.