Haberler

Emaar, dünyanın değerli firmaları arasına girecek

Tarih: 27 Nisan 2007 Kaynak: Referans
15 ülkede yatırımları bulunan Birleşik Arap Emirlikleri merkezli gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties, 2010 yılına kadar dünyanın en değerli firmaları arasında yer almayı hedefliyor. Türkiye''nin Emaar açısından önemli bir pazar olduğunu belirten Emaar Türkiye Genel Müdürü Ozan Balaban, Türkiye''deki yatırımlarına lüks segmentte planlanmış "Toscana Vadisi Evleri” projesi ile start verdiklerini söyledi.

Emaar Properties turizm kanadındaki yatırımlarını ise Giorgio Armani SpA işbirliği çerçevesinde hayata geçiriyor. Ancak Balaban şu an için Emaar''ın Türkiye’de Armani Hotel and Residences inşa edileceğine dair bir açıklamada bulunmadığını söyledi.

Türkiye''de Armani inşaatı yok
Balaban, şu açıklamayı yaptı: "Firmanın turizm sektöründeki büyüme hedefini hızlandırma yolunda Emaar, bir yaşam tarzı ve moda markası olan Giorgio Armani SpA ile dünya çapında önemli şehirlerde eşine rastlanmamış lüks oteller ve resortlar inşa etme yolunda ortaklık ediyor. Dünyanın en yüksek binası olması yolunda çalışılan Burj Dubai’deki proje ve Milan’s Via Manzoni, Armani Hotels & Resorts projelerinde iki örneği oluşturuyor. Diğer lokasyonlar arasında ise Morocco, Londra, New York, Tokyo ve Şanghay bulunuyor. Ancak Türkiye’de Armani Hotel and Residences inşa edileceğine dair bir açıklamada bulunulmadı." Bir Hollywood aktörünün Türkiye’de Armani Residence’da bir daire satın alacağı yolunda basında çıkan bazı haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Balaban, aynı zamanda Toscana Vadisi Evleri’nde de bir ünlünün ev satın alması gibi bir durumdan haberdar olmadığını söyledi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.