Haberler

Ankara’ya Dev Bir Park Daha

Tarih: 27 Nisan 2007 Kaynak: Ankara Büyükşehir Belediyesi
Büyükşehir Belediyesi, Batıkent’teki atıl vaziyette bulunan alanı düzenleyerek Başkent’e yeni bir park daha kazandırıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Batıkent’te uzun süredir atıl durumda bulunan boş alanı düzenleyerek halkın yararlanabileceği büyük bir park haline getiriyor. Yenimahalle İlçesi sınırları içerisinde yer alacak “Başkent Parkı”nda alt yapı çalışmaları tamamlandı.

Batıkent Kent Koop Mahallesi’nde yapımına başlanan 68 bin metrekarelik park alanında, oyun grupları, yürüyüş yolları, basketbol, voleybol, futbol sahaları, bisiklet yolları, kaydıraklar, spor aletleri ile kaykay pistleri bulunacak.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hatice Akgül, ‘Başkent Parkı’ adı verilecek olan parkla ilgili bilgi verirken, çalışmalar için çok uygun olan alanın, bakımsız ve atıl bir durumda bulunduğunu gördüklerini ve bunun üzerine geçen yıl içinde planlama ve düzenleme çalışmalarına başladıklarını kaydetti.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Akgül, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin 68 bin metrekarelik alanın kısa sürede hazır hale getirdiğini kaydederek, Başkent Parkı’nda yağmur suyu, drenaj ve pis su hatlarının tamamlandığını, park aydınlatma direklerinin de yerleştirildiğini belirtti.

Akgül, “Altyapı çalışmalarını bitirdik. Bazı çalı grupları ve ağaç dikimlerimiz ile peyzaj çalışmalarına da başladık. Çocuklarımızı ve gençlerimizi mutlu edecek, onlara hoşça vakit geçirecek birçok şey bulunacak. İç içe geçmeli lego tarzı kaydırakların ve salıncakların bulunduğu 2 tane oyun grubu, park yanındaki ana yola paralel bir bisiklet yolu, 2 basketbol, 2 voleybol, 2 açık tenis kortu ile 2 halı saha ve küçük bir işletme binası hemen hemen tamamlandı” diye konuştu.

Gençler İçin Kaykay Pisti
Akgül, gençlerin yararlanabileceği kaykay pistlerinin de yer alacağı parkta, 1 kilometrelik sentetik çim kaplı koşu yolu, atletizm ve kondisyon aletlerinin bulunacağı alanların da yapıldığını ifade ederek, “Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de bizzat takip ettiği çalışmalar sonrasında Başkent Parkı, cıvıl cıvıl, yemyeşil ve sportif bir park haline gelecek” dedi.

Başkent Parkı’nda ayrıca, parka en yüksek noktasından kuşbakışı bakan, değişik mimari çizgileriyle üstü açık tasarlanan bir kafeterya, 300 metre uzunluğunda yapay kayalarla bezenmiş bir şelale ile satış büfeleri ve güvenlik kulübeleri de yer alıyor.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerin vardiyalı çalışmaları sonucu alt yapı çalışmaları kısa süre içinde tamamlanan parkın, yakın zamanda hizmete açılması planlanıyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.