Haberler

Türk ve Alman İç Mimarlar İstanbul’da Buluşuyor

Tarih: 1 Mayıs 2007


Alman İç Mimarlar Birliği BDIA (Bund Deutscher Innen Architekten) ve TMMOB İç Mimarlar Odası tarafından organize edilecek olan “Türk İç Mimarisinin Avrupa Birliği Sürecine Girerken Katacağı Değerler ve İç Mimaride Tasarımın Geleceği” başlıklı workshoplar 30 Nisan - 4 Mayıs 2007 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

2003 yılından itibaren iki ülke arasında gelenekselleşmiş olan sözkonusu workshop – sergi -seminerlerin en büyüğü bu yıl gerçekleşiyor. Etkinlik çerçevesinde Almanya’dan aralarında BDIA - Alman İç Mimarlar Birliği Başkanı, üyeleri, akustik tasarımlarıyla ünlü Gerd Danner ve ünlü mobilya ve aydınlatma tasarımcısı Karsten Weigel ile mekanda ısı ve enerji uzmanı Martin Stohrer gibi ünlü iç mimarlar ve tasarımcılar, akademisyenler, iç mimari alanındaki firmalar ve medya mensuplarının bulunduğu yaklaşık 200 kişilik bir heyet ülkemizi ziyaret edecek.

Koleksiyon, İmob/CNR Fuarcılık, M&N Mimarlık A.Ş. Orsep Mobilya, Indoor Life, Şişli Belediyesi gibi Türkiye’de iç mimarinin kalkınmasına çabalayan kuruluşlar tarafından desteklenen etkinlik, 30 Nisan 2007 Pazartesi saat 10.00’da İstanbul Ticaret Üniversitesi Eminönü Kampüsü’nde, Almanya İstanbul Başkonsolosu Matthias Ludwig Bogislav von Kummer, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Baden-Württemberg Eyaleti Mimar ve Mühendisler Birliği İç Mimarlar Odası Başkanı Brigite Banzof, BDIA 2. Başkanı Mr. Rudolf Shriker, TMMOB İç Mimarlar Odası Başkanı Adil Öngel’in katılımıyla start aldı. Sözkonusu etkinlik, 2 Mayıs 2007 Çarşamba günü Koleksiyon Maslak Kampüs’de gerçekleşecek bir tanışma kokteyli ile devam etti.

İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin iç mimarlık bölümlerinde de gerçekleştirilecek olan workshoplarda her iki kültür içerisinde tasarımı etkileyen faktörler ele alınacak ve iç mimaride tasarımın geleceğinin önünü açacak konularla ilgili çalışmalar yapılacak.  3 gün boyunca üniversiteler bünyesinde gerçekleştirilecek olan çalışmalar, 4 Mayıs 2007 Cuma günü ev tasarımı ve dekorasyon merkezi Addresistanbul’da, sektörde isim yapmış değerli konukların da davet edileceği bir sergi ile son bulacak.

Alman İç Mimarlar Birliği BDIA (Bund Deutscher Innen Architekt) ve TMMOB İç Mimarlar Odası’nın ortaklaşa düzenlediği projeler 21 Mayıs 2007 tarihinde Stutgard’da ''''Türkiye’de İç Mimarlık'''' konulu sergi ile devam edecek. Sözkonusu sergiye aralarında Adil Öngel, Ali Doruk, Arif Özden, Atilla Kuzu, Aziz Sarıyer, Cem İlhan-Tülin Hadi, Elif Özdemir, Ergün Karataş, Murat Tabanlıoğlu, Mustafa Öney, Mustafa Toner, Nursema Öztürk, Sinan Kafadar, Sinan Polvan, Tanju Özelgin ve Zeynep Fadıllıoğlu’nun da bulunduğu yaklaşık 20 kadar tasarımcının eserlerine yer verilecek.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.