Haberler

Kaleseramik’ten Seramiğe Son Nokta: Kalesinterflex

Tarih: 9 Mayıs 2007


Yeniliklerin öncü şirketlerinden Kaleseramik, dünyanın tek esneyebilen “en hafif, en ince ve en büyük boyutlu” granit seramiğini üretti. Son yılların en heyecan verici yapı endüstrisi ürünlerinden biri olan Kalesinterflex, seramik üretiminde gelinen en son noktayı ifade ediyor.

Teknoloji ve tasarımı bir araya getirerek yenilikçi ve fonksiyonel ürünler yaratmayı hedefleyen Kaleseramik, Kalesinterflex ürünü ile yeniden bir ilki gerçekleştiriyor. Ürün, yapı sektöründe yeni fikirlerin uygulanmasına ve modern yaşam alanları yaratılmasına olanak sağlıyor. Ürün, çevreye duyarlı üretim teknolojisi ile de farklılaşıyor.

Kalesinterflex, 7 kg''lık metrekare ağırlığı ile sadece seramikte değil, kaplama malzemeleri genelinde de çok hafif bir ürün olarak dikkati çekiyor. Kalesinterflex’in hafifliği özellikle bina yüklerine gelecek ağırlığı azaltmada ve mekanik konstrüksiyona uyumluluğu yakalamada büyük önem taşıyor.

Kaleseramik’in bugüne kadar seramik sektöründe sayısız ilklere imza attığını söyleyen Kaleseramik Pazarlama Grup Müdürü Altuğ Akbaş, “Kale Grubu olarak iş yapma kültürümüz güncel gelişmeleri takip etmenin ötesinde sektördeki trendleri belirleyen firma olarak geleceğe yatırım yapmaktır” dedi. Akbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kalesinterflex, profesyonellerin ve tüketicilerin hayallerindeki projeleri ve mekanları gerçekleştirmeleri için dünyadaki estetik ve teknolojik tüm olanakları onların hizmetine sunuyor. Türk seramik sektörünün liderlerinden olarak Kaleseramik, gerçekleştirdiği yenilikleri, renk ve desen tasarımlarıyla sınırlı tutmuyor, teknolojiyi de ürün ve hizmet tasarımlarının emrine sunuyor. Tasarımı dünyada bir bütün olarak kucaklayarak sektörün ilklerini ve teklerini gerçekleştiren bir firma olan Kaleseramik, sadece Türk seramik sektörünün lideri olmakla yetinmeyip, dünyada da trendleri belirleyici bir rol üstleniyor.”

Kalesinterflex Ürün ve Marka Yöneticisi Zeliha Özay Kozlu ise Kalesinterflex’in, projelerin ve uygulamaların ihtiyacına göre farklı kompozit yapılarda ve özel kesitlerde geliştirilebildiğini belirtti. Kozlu, şunları söyledi: “Farklı kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren ürün gruplarıyla Kalesinterflex, projelerin ihtiyaç duyduğu tüm ürün özelliklerini yakalayabiliyor. Böylece ürün, uygulamada da esnekliği sağlıyor. Ürün ayrıca sürekli geliştirilmekte olan yeni yüzey ve dekor alternatifleriyle de farklı zevklere hitap ediyor.”
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.