Haberler

İnşaatta yatırım alışverişe doğru akıyor

Tarih: 10 Mayıs 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Ebru Erdoğan


Savills''in raporuna göre alışveriş merkezlerinde Türkiye yüzde 7''lik kira getirisiyle Güney Avrupa''nın en kârlı ülkesi oldu. Önümüzdeki yıl sadece İstanbul''da alışveriş merkezi stokunun iki kat artması bekleniyor.

Uluslararası gayrimenkul şirketi Savills tarafından yapılan araştırmada, Güney Avrupa ülkeleri arasında alışveriş merkezlerinde en yüksek kira getirisine sahip ülke Türkiye oldu. Bin kişiye düşen alışveriş merkezi alanı 50 metrekare olan Türkiye''de alışveriş merkezi projeleri hız kazandı. Önümüzdeki yıl sadece İstanbul''da alışveriş merkezi stokunun iki kat artacağı öngörülüyor. İngiliz Savills''in, 2007''nin ilk çeyreğini kapsayan "Güney Avrupa''da Kent Dışı Perakendecilik" araştırması yayınlandı. İspanya, İtalya, Yunanistan, Portekiz ve Türkiye''yi de içine alan Güney Avrupa ülkeleri kapsamında yapılan araştırmada, 2006 yılı boyunca artan tüketici güveninin, bu ülkelerdeki perakende zincirlerinin gelişmesinde büyük rol oynadığına dikkat çekildi. Tüketici davranışlarının olumlu yönde gelişmeye devam ettiğine, önümüzdeki dört yıl içinde bu davranışların sabitleneceğine değinilen araştırmada şöyle denildi: "Büyük çaplı perakende alanlarının yoğunluğunun artıyor olması, alışveriş merkezleri arasındaki rekabete de yansıyor. Farklı konsept arayışına giren iş geliştiriciler, alışveriş merkezi bulunmayan bölgelerdeki potansiyelleri de araştırmaya başladılar."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.