Haberler

10 milyon dolarlık ''kişiye özel'' otel

Tarih: 21 Mayıs 2007 Kaynak: Zaman
Geçen yıl durgun bir sezon geçiren turizm sektörü, yeni açılan otellerle yeniden hareketleniyor. Antalya Belek''te, 110 milyon dolarlık yatırımla kurulan Ela Quality Resort Hotel, 26 Mayıs''ta açılıyor. Ela Quality Resort''ın Genel Müdürü Çolakoğlu: "Ek yatırımlarla 150 milyon dolar harcadık."

Geleneksel Osmanlı ile modern mimarinin harmanlandığı otelin yatak kapasitesi ise özel villalarla birlikte bin 200. Dünya Turizm Örgütü Başkanı Jean-Claude Baumgarten ve Genel Müdürü Ufi İbrahim''in katılacağı açılışa dünyanın önemli turizm gazetelerinden de katılım olması bekleniyor. Akdeniz Bölgesi''nin en büyük turizm tesisi olan otelin Genel Müdürü Ahmet Çolakoğlu, müşteri yönetiminden insan kaynaklarına kadar ''kişiye özel hizmet'' sağlayan farklı bir sistemi uygulamaya koyduklarını açıkladı. Çolakoğlu, yaz turizminin dışında kongre ile golf turizmi ve özel tatil paketleri ile yılın 12 ayını hedeflediklerini kaydederek, "Türkiye kültürünü, tarihini ve Antalya''yı tanıtmayı amaçlıyoruz. Ek yatırımlarla birlikte harcamalar 150 milyon dolara ulaşacak." diye konuştu. Yılda 900 milyon turist, turizm sektörüne 800 milyar dolar kazandırıyor. Genel müdür, Türkiye''nin buradaki payını artırmak için Ela Quality Resort gibi tesislerin öneminin büyük olduğunu vurguladı. Tatilcilerin tercihlerini yaparken ülkenin kültürünü, yemeklerini, tarihî dokusunu merak ettiğini ve buradan yola çıktıklarını kaydetti. Otel henüz inşaat aşamasındayken 500 bin dolarlık bir yatırımla Akademi Q''yu faaliyete geçiren şirket, seçilen elemanlarını burada ayrı bir eğitime tabi tuttu. Şirket, geçen yıl 6 milyon civarında yabancı turistin akın ettiği Antalya''da sezonda 30 binin üzerinde turisti ağırlamayı planlıyor. Özellikle Avrupa ve Rusya pazarını hedef alıyor. İsrail ve Uzakdoğu pazarlarında da aktif olarak bulunmak isteyen firmanın oteli şimdiden İsrail''den ciddi rezervasyon almaya başlamış.

Çocuklara özel tatil
Klasik tatil anlayışını yıkmayı hedeflediklerini bildiren Ahmet Çolakoğlu, 30-55 yaş grubu arasındaki tek ya da 2 çocuklu ve B sosyoekonomik grup ile daha üst grupta yer alan müşteri profilini hedeflediklerini söyledi. Firma bu kapsamda büyüklerin çocuklarından bağımsız tatil yapabilmelerine imkan sağlayacak. Bunun için sadece çocuklara özel bir resepsiyon hazırlandı. Çocukların kayıtları Everland Q adı verilen miniclub''a yapılıyor. Anne-babalarınki ise odalarına. Odaya çıktıklarında, büyüklerin olduğu gibi çocukların da kendilerine özel bornozları, özel şekilli sabun ve şampuanları, minibarda kendileri için özel çizgi karakterli mısır gevrekleri ve sütleri, lavaboya kolay erişebilmeleri için basamakları, havlu terlikleri bulunuyor. Hatta ayıcıklarını evlerinde unutan çocuklar için Teddy Q bile hediye olarak veriliyor. Bununla birlikte anne ve babalar, çağrı cihazı ya da tesisteki herhangi bir monitörden çocuklarını istediği anda kontrol edebiliyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.