Haberler

Ytong “Ekonomik Konut Yarışması” ile Enerji Tasarrufuna Dikkat Çekiyor!

Tarih: 29 Mayıs 2007

Doğal enerji kaynaklarının tükenmesi tehditi altında, önemi daha da artan “Yapılarda Enerji Verimliliği” konusunda hassasiyetle duran Ytong, dünyada olduğu gibi ülkemizde de enerji tasarrufu ve doğal ısı yalıtımı için yoğun çalışmalar yürütüyor. Ytong’un bu alandaki çalışmalarının son halkası, ulusal çapta düzenlediği “Ekonomik Konut Yarışması” oldu.

Enerji tüketiminin önemli bir kısmının konutların ısıtılması ve soğutulması için harcanmasından hareketle; konut inşaatlarında yapı maliyeti ve enerji tasarrufu bakımından en ekonomik çözümü mukayese ederek ortaya çıkarmak, konutlarda enerji tasarrufu çalışmalarına halkımızın, konut yatırımcılarının, mimar ve mühendislerin dikkatini çekmek, bu şekilde ekonomik ve doğa ile özdeşleşen ekolojik yapıların yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacı ile düzenlenen “Ekonomik Konut Yarışması”; mimar, mühendis ve müteahhitlerimizin çözüm önerilerini buluşturan önemli bir platform olacak.

“6 Katlı Konut” ve “2 Katlı Konut” olmak üzere 2 kategoride düzenlenen yarışmada; planları verilen yapıların, farklı yapı malzemeleri kullanılarak inşası durumunda, kaba inşaat maliyeti ile enerji verimliliği bakımından en ekonomik biçimde tasarlanması amaçlanıyor.

Proje teslim tarihi 10 Temmuz 2007 olan yarışma, Seçici Kurul üyeleri ile de dikkat çekiyor. TOKİ Tesisat Şube Müdürü Münir Durak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mesken Müdürlüğü Kontrol Amiri Hakan Mesci, Prof. İsmet Aka ve Y. Müh. Mim. Fatin Uran’ın aralarında bulunduğu seçici kurul, son yıllarda büyük bir konut hamlesi içinde olan ülkemizde enerji verimli ve ekonomik konutlar için önerileri değerlendirecekler.

Toplam ödül tutarı 37.500 YTL olan yarışma hakkında ayrıntılı bilgi ve şartname, yarışmanın web sitesinde yer alıyor: www.ytong.com.tr/konutyarismasi  

Yarışma takvimi:
Seçici kurula soru sorulması:
22 Haziran 2007 tarihine kadar
Proje son teslim tarihi: 10 Temmuz 2007
Ödül töreni: 26 Temmuz 2007

Konuyla İlgili Linkler
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.