Haberler

Rixos, yurtdışına Amsterdam''da ''sanal yaşam oteli''yle açılıyor

Tarih: 1 Haziran 2007 Kaynak: Radikal Yazan: Hale Tüzün
Rixos Grubu, Alman, ABD''li, Fransız ve Hollandalıların gözdesi 6.7 milyon üyeli dijital yaşam platformu ''second life''ta otel açıyor. Otel 200 odalı olacak.

Rixos, Türkiye''nin ilk ''sanal oteli''ni Amsterdam''da açıyor. Amsterdam''ın merkezinde önümüzdeki ay içinde sanal olarak faaliyete geçecek beş yıldızlı Rixos Amsterdam, 200 odalı olacak ve oda fiyatları, gelecek talebe ve rekabet koşullarına göre sitede müşteriler tarafından belirlenecek.

Rixos yöneticileri, konuyla çok ciddi bir şekilde ilgilenirken bunda Dubaililerin ünlü yedi yıldızlı oteli Burj el Arab''ın daha önce burada otel açıp, yüksek fiyatlardan zarar edip kapatmasının da etkisi büyük.

Türkiye''nin yanı sıra yurtdışındaki yatırımlarını da sürdüren Rixos otelleri, Avrupalıların son gözdesi ''Second Life''ta sanal otel açarak tanıtım alanında bir ilki gerçekleştiriyor. İnternette ''www.secondlife.com'' adresinde faaliyet gösteren ve 6.7 milyon müşterisi bulunan yeni dijital yaşam platformunda ilk beş yıldızlı oteli açacak olan Rixos, bu sayede Almanya''dan ABD''ye kadar geniş bir kitle tarafından tanınmayı hedefliyor.

Ünlü markalar da var
Oyuncularının yüzde 35''lik bölümü Almanlardan oluşan platformda, Versace, Adidas, Nike, Mercedes, BMW, Vodafone gibi markaların dükkânları bulunuyor, buralardan alışveriş yapılabildiği gibi markalar bu sitenin sakinlerine özel indirimler yapıyor. Örneğin Adidas, yeni ürününü burada tanıtıyor, ada satın alıp bu adada istenilen yatırım yapılabiliyor, istenilen şehirdeki bir pansiyonda sanal olarak konaklanabiliyor, casinoya gidiliyor, restoranlarda yemek yenilebiliyor. Burada ''linden doları''yla harcama yapılırken platformda 24 saatte ortalama 1.5 milyon dolarlık ödeme gerçekleşiyor.

Bu sitede yer almak için üç aydır çalıştıklarını ve Sembol İnşaat''ın gerçek bir beş yıldızlı otel tasarladığını söyleyen Rixos Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, "Beş katlı ve 279 odalı olarak tasarlanan otelimizi önümüzdeki ay açacağız. Adı sanal olsa da gerçek bir otel gibi yönetilecek. Lobisinden kat servisine kadar tüm hizmetler verilecek, odalarda müşteriler kalacak. Sitede geçerli olan linden dolarlarıyla ödeme yapılacak. Sitede pansiyonlar, küçük oteller vardı ama ilk beş yıldızlı oteli biz kurduk. Otelde ünlü markalar da dükkân açacak" dedi.

''Second life''ın dünyaya Rixos markasını ve Türk otelciliğini duyurma anlamında önemli bir adım olduğunu vurgulayan Tamince, otelin açılışının ardından bir ada da satın alacaklarını ve burada da proje hazırlayacaklarını ifade etti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.