Haberler

Yayla ve mera yağmasına af

Tarih: 4 Haziran 2007 Kaynak: Hürriyet
Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesine ilişkin anayasa değişiklik paketi nedeniyle gece gündüz çalışan Meclis dün beş yasa daha kabul ederek tatile girdi.

"Mera, yaylak ve kışlaklara" gizli imar affı getiren tasarıyla mera ve yaylalarda yapılan ve davalık olan evler, az bir bedelle tapulanacak. Düzenleme ile kaçak konutlara açılan davaların hepsi düşecek. Konut sahipleri rayiç bedellerinin toplamının yarısını ödeyerek, tapu çıkartabilecekler. Düzenlemenin Adana, Bolu, Bursa, Burdur, Antalya gibi illerde son yıllarda yoğun şekilde yaylalara yapılan tüm konutları kapsayacağı belirtiliyor.

Kabul edilen Sigortacılık Kanunu Tasarısıyla sigorta acenteleriyle hiçbir hukuki bağı bulunmayanlar, sigorta hakkında bilgi veremeyecek, poliçe hazırlayamayacak. Böylece bazı öğrenci, ev kadını veya emekliler, ek iş olarak vatandaşa sigorta hakkında bilgi veremeyecek veya sigorta poliçesi hazırlayamayacak. Sağlık Bakanlığı teşkilatı ve görevlerinde rötuş yapan yasa ile jeotermal ve doğal mineralli su kaynaklarının etkin şekilde aranması, araştırılması ve üretilmesini düzenleyen kanun teklifi de kabul edildi.

Meclis’te son poz
TBMM’nin tatile girmesi Başkanvekili İsmail Alptekin’in duygulanmasına neden oldu. TBMM’deki son konuşmasına, "Söylemek istediğim çok şey var" diye başlayan Alptekin’in gözleri doldu. Alptekin’in gözyaşlarına milletvekilleri alkışlarla karşılık verdi. Alptekin sözlerini "Yolunuz açık olsun" diyerek bitirdi. Bu sırada bazı milletvekillerinin ağladığı görüldü. Milletvekilleri, Meclis fotoğrafçısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.