Haberler

AK Parti il binası metro için yıkılacak

Tarih: 11 Haziran 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Osman Balcı
Adana Büyükşehir Belediyesi''nin uzun bir aradan sonra yapımına yeniden başlanan metro çalışması iktidar partisinin il binasını da yıkacak.

1999 yılında fiili yapımına başlanan ve 2 yıl çalışma yapıldıktan sonra yüzde 65 seviyesinde ödenek bittiği için yapımı duran metro çalışmasına 2007 yılının ilk aylarında ek 194 milyon dolar kredinin alınması ile yeniden başladı. Ruh Sağlığı ile Çifte Minareli Camii arasında metro güzergahındaki eksiklikler tamamlanmaya çalışılırken, Çifte Minareli Camii''nin güneyindeki güzergaha da geçilerek burada yer altından geçecek metronun beton kazıkları çakılmaya başlandı. Çifte Minareli Camii ile Regülatör Köprü arasında kalan güzergahta 450''ye yakın bina kamulaştırma yapılarak yıkılacak. Yıkılacak binalar arasında Adalet ve Kalkınma Partisi''nin D-400 Karayolu üzerinde Seyhan Belediyesi hizmet binası yanında bulunan ve uzun süredir il başkanlığı olarak kullandığı 3 katlı bina da bulunuyor. 2002 seçimlerinden sonra parti yönetimi tarafından kiralanan bina defalarca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birçok bakanı ağırladı. Metronun devam eden çalışmasında D-400 karayoluna kadar gelinirken bu yolun Mersin istikameti ulaşıma kapatıldı. Yolda ulaşım şehir merkezi yönündeki şeritten kontrollü olarak sağlanmaya çalışılıyor.

Metro çalışması sebebiyle il başkanlığı binası yıkılacak olan AK Parti Adana il yönetimi günler öncesinden kolları sıvadı ve yeni bir il başkanlığı yapılabilecek bina aramaya başladı. Uzun aramalar sonunda parti yönetimi Çınarlı Mahallesi''nde Sabancı İş Merkezi arkasında bulduğu bir iş merkezini parti il başkanlığı yapmak üzere kiraladı. Halen ince işçiliği yapılan binaya önümüzdeki 15 gün içinde il başkanlığının yanı sıra partinin gençlik ve kadın kolları başkanlıkları da taşınacak. Seçimlerin ağır yükünü AK Parti Adana il teşkilatı tıpkı genel merkez gibi yeni hizmet binasında hafifletmeye çalışacak.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.