Haberler

Bursa''ya dünya çapında spor kompleksi

Tarih: 13 Haziran 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Adem Elitok
Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa''nın yıllardır özlemini çektiği 35 bin kişilik stada, 7 bin 500 kişilik salona ve uluslararası standartlarda yüzme havuzuna kavuşacağını söyledi. Başkan Şahin, yeni spor kompleksinde dünya çapında organizasyonlar yapılabileceğini söyledi.

Türkiye''nin 4. büyük kenti Bursa, Atatürk Stadı ve Spor Sarayı''nın yerine uluslararası kriterlere uygun, dünya çapındaki organizasyonların düzenlenebileceği bir spor kompleksine kavuşuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Göreve geldiğimiz günden bu yana Bursa''nın vizyonunu değiştiren, ufkunu açan projeleri hayata geçiriyoruz. Spor kompleksi ile de bu projelere bir yenisini daha ekliyoruz." dedi.

Şahin, Bursa''nın Türkiye''de düzenlenen uluslararası organizasyonlarda ev sahipliği yapmasına imkan sağlayacak dünya standartlarında spor kompleksi projesini milletvekilleri, meclis üyeleri ve Bursaspor Yönetim Kurulu ile paylaştıklarını, kamuoyunun da çalışmaya büyük destek verdiğini belirterek, Türkiye çapında ses getirecek projeyi çok yakında hayata geçireceklerini söyledi.

Başkan Şahin, BUTTİM''de Hazine''nin Büyükşehir Belediyesi''ne tahsis edilen arazinin spor ve eğitim amaçlı kulanım zorunluluğunun olduğunu anlatarak, "Bu projeyi kentin başka bir yerine yapmak istesek, Büyükşehir Belediyesi''nin böyle bir büyüklükte arazisi yok. Proje kapsamında Bursa, yıllardır özlediği 35 bin kişilik stada, 7 bin 500 kişilik salona ve uluslararası standartlarda yüzme havuzuna kavuşacak. Projenin tamamlanmasıyla Bursa, artık Türkiye''de düzenlenecek dünya çapında bir organizasyona ev sahipliği yapabilecek." şeklinde konuştu.

Başkan Şahin, yapılacak spor kompleksinin kent merkezine yakın olmasının yanı sıra İstanbul-Ankara ve İzmir Devlet Yolu bağlantılarının bulunacağını kaydetti. Şahin, geniş otoparkı ile de özellikle maç günlerinde Atatürk Stadı''nda yaşanan trafik kargaşasının ortadan kaldırılacağını sözlerine ekledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Merinos''ta yapımı devam eden Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi ile ''Kongre Kenti'' olan Bursa''nın BUTTİM''deki kompleksiyle de ''Spor Kenti'' kimliğine kavuşacağının altını çizerek, "Bursaspor''a Özlüce''de kazandırdığımız Avrupai tesisin yanı sıra BUTTİM''deki spor kompleksi ile kentin geleceğinin sağlıklı bir şekilde yetişmesinin de temellerini atıyoruz." dedi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.