Haberler

Büyükşehir''den Buca''nın iki önemli güzergahına neşter

Tarih: 19 Haziran 2007 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca’nın önemli güzergahlarından olan Menderes ve Adnan Kahveci Caddesi’ni düzenliyor. Mayıs ayında başlanan yapım çalışmaları planlandığı gibi sürüyor. Yolları caddeleri, bulvarları düzenlenmiş modern bir kent oluşturmak için çalışmalar yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’nın Menderes Caddesi 2. kısmı ile Adnan Kahveci Caddesi’ni düzenliyor. Oluşturulan projeler kapsamında her iki güzergahtaki yoğun kullanım sonucu yıpranan tretuvarlar yenileniyor, mevcut yol zemini iyileştiriliyor.

Düzenleme çalışmaları kapsamında; Menderes Caddesi’nde 4 noktadaki sinyalize kavşaklar düzenlenip yenilenecek. Her iki caddedeki havai elektrik hatları yer altına alınacak, yeni aydınlatma elemanları monte edilecek. Menderes Caddesi’ndeki çalışmaların Ağustos ayı sonunda, Adnan Kahveci Caddesi’ndeki çalışmaların ise Kasım ayında tamamlanması planlanıyor.

Böylece ilçenin iki önemli caddesi hem daha modern hale dönüştürülmüş hem de sürücüler ve yayalar için daha güvenli hale getirilmiş olacak.

Ayrıca yine Buca Evka 1’de bulunan Murathan ve Türkmenistan Caddelerinde yol ve kaldırımlarda onarım işlemleri gerçekleştiriliyor. Bu çalışmaların bu hafta içinde tamamlanması hedefleniyor. Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi kent genelinde yapılan kavşak düzenleme çalışmalarını Buca’da da sürüyor. Bu kapsamda 313-296 Sokak kesişimi, Filli ve Çevik Bir Kavşakları düzenlendi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.