Haberler

Boğaziçi Köprüsü yaya geçişine açılacak

Tarih: 21 Haziran 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Serdar Canıpek
Kadir Topbaş, Boğaziçi Köprüsü''nü yaya trafiğine açmaya hazırlandıklarını bunun turizm açısından dünyayı etkileyecek bir adım olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Boğaziçi Köprüsü''nden yaya geçişlerine izin vermeyi planladıklarını, Asya''dan Avrupa''ya geçenleri de sertifikayla ödüllendirmeyi düşündüklerini belirtti. Topbaş, dün AKOM''un bahçesinde yeni itfaiye araçlarının tanıtımının yapıldığı programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Topbaş, Bayındırlık Bakanlığı''ndan Boğaziçi Köprüsü''nden yaya geçişlerine izin verilmesi için talepte bulunduklarını belirterek "Yaya geçişlerine izin verip, bunu sertifikalı hale getirerek Asya''dan Avrupa''ya geçenleri sertifikayla ödüllendirmeyi düşünüyoruz" dedi. Topbaş, bunun turizm açısından dünyayı önemli şekilde etkileyecek bir adım olduğunun altına çizdi. Yüzme alanlarının temizliği konusunda ise Topbaş, "Bayraklama yaptık ve ilan ettiğimiz yerlerde denize girilebilir, diğer yerlerde dikkat edin. Kirliliği oluşturan noktalar tamamen yok edildiği zaman İstanbul''un her noktasından denize girilebilecek" diye konuştu. Deniz suyunun arıtılması konusunda da litre başına 60 cent teklif aldıklarını ancak bunu pahalı bulduklarını belirten Topbaş, "Teklifleri değerlendiriyoruz" dedi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.