Haberler

Ortopedik engellilerden merdiven sitemi

Tarih: 22 Haziran 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Orhan Yıldırım
Kültür Merkezi binası bulunmayan Erzurum'da mevcut olan Erzurum Lisesi Kültür Merkezi'ndeki etkinliklere tekerlekli sandalyeli ortopedik engelli vatandaşlar katılamazken, koltuk değnekliler ise binbir güçlükle çıktıkları merdivenler nedeniyle etkinliklere katılmayı düşünmüyor.

Ortopedik engelliller Erzurum Lisesi Kültür Merkezi'nin ortopedik özürlüler için yeniden dizayn edilmesini talep etti. İldeki bir çok etkinliğin Erzurum Lisesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildiğinin altını çizen ortopedik engelliler, söz konusu merkezin 2 ve 3. katlarında gerçekleştirilen etkinliklere katılmak için koltuk değneği ile merdiven çıktıklarını bunun ise kendilerini olumsuz etkilediğini kaydetti. Kültür Merkezi binasına asansör yapılmasını talep eden ortopedik özürlüler, "Kültür Merkezi'nin projesini çizenler ve onaylayanlar herhalde ortopedik engellilerin bu dünyada yaşadığını ve onların da kültürel, sosyal etkinliklere katıldığını unutmuş olmalı." diye konuştu.

Son olarak Erzurum Lisesi Kültür Merkezi binasında kadınlara yönelik düzenlenen, bilgisayar programına katılmak üzere davet edilen Türkiye Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Semra Eroltu ve Melike Ünal, programa katılmak için merdivenleri koltuk değneklerinin yardımı ile çıktı.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.