Haberler

Topbaş: İETT arazisinin parasını mutlaka alacağız, çok ihtiyacımız var

Tarih: 25 Haziran 2007 Kaynak: Zaman
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Dubai merkezli Sama Dubai''nin 705 milyon dolar bedel ile en yüksek teklifi verdiği İETT arazisinin süren imar davalarını alıcılardan gizlemediğini söyledi.

İstanbul''un bu araziden gelecek paraya ihtiyacı olduğunu kaydeden Topbaş, "İstanbul''un geleceğini konuşurken, sıkıntıları gidermek ve sorunları çözmek adına attığımız adımları engelleyen insanlar var. Biz bu arsanın parasını kasamıza koyacağız. Bunu ne kadar geciktirirlerse İstanbul''daki sıkıntı o kadar uzun sürer." dedi. Gazetelerde dün yer alan haberlerde, Sama Dubai yetkililerinin, süren davalar sonucunda İstanbul Levent''teki 46 dönümlük arazinin imar durumunun değiştirilmesi durumunda araziye önerdikleri bedeli ödemeyeceklerini ve davalar sonuçlanmadan önce bir ödeme yapmayacaklarını söyledikleri yer almıştı. Türk-Alman Ekonomi Kongresi''nde gazetecilerin konuya ilişkin sorularını cevaplandıran Topbaş, "Ben onlara böyle bir dava yok demedim, davayı da saklamadım." dedi. Topbaş, çözüme yönelik çalışmalarının sürdüğüne de işaret ederek, "İstanbul''un lehine olan yapılacaktır. Mutlaka çözüme ulaşılacaktır." şeklinde konuştu.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.