Haberler

Kadir Topbaş: Sama Dubai''ye ''Dava yok'' demedim

Tarih: 25 Haziran 2007 Kaynak: Milliyet
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT arazisine en yüksek teklifi veren Sama Dubai''ye araziyle ilgili dava bulunmadığı şeklinde bir bilgi vermediğini söyledi. İstanbul-Levent''teki İETT arazisine 750 milyon dolarla (1.1 milyar YTL) en yüksek teklifi veren Sama Dubai, arazi üzerindeki davaların sonuçlanmadığını gerekçe göstererek yasal sürede ihale bedelini ödememiş, davaların sonucunu beklediğini açıklamıştı.

Sama Dubai CEO''su Farhan Faraidooni, önceki gün gazetecilere yaptığı açıklamada, arazi üzerindeki davaları tam ödeme yapacakken öğrendiklerini, daha önce Topbaş''ın kendilerine dava olmadığını söylediğini öne sürmüştü.

''Değerlendirme sürüyor''
Dün Türk-Alman Ekonomi Kongresi''nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kadir Topbaş ise Faraidooni''nin bu sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Öyle bir ifadem olmadı. Ben kesinlikle ''Dava yok'' ifadesini kullanmadım" diye konuştu.

Belediyenin konuyla ilgili değerlendirmesini sürdürdüğünü belirten Topbaş, "Önümüzdeki günlerde bunun açıklamasını yapacağız. İstanbul''un önemli kaynaklarından biri olan İETT arazisi kupon bir arazi. Biz bu arsanın (İETT arazisi) parasını kasamıza koyacağız. Bu kadar net. Çünkü İstanbul''un buna ihtiyacı var" dedi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.