Haberler

Büyükşehir Belediyesi’nden Çifte Açılış

Tarih: 25 Haziran 2007 Kaynak: Ankara Büyükşehir Belediyesi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Sincan Fatih Köprülü Kavşağı ile Sincan Çocuk Kulübü’nü, Adalet Eski Bakanı Cemil Çiçek ile birlikte hizmete açtı.

Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Sincan Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Ayaş Caddesi’nin, Yunus Emre Parkı’nın ve Sincan Şehir Stadı’nın da açılışlarını yaparak, Lale Meydanı çevresindeki cadde ve sokaklardaki çevre düzenlemesi yapılan mekanları gezdi.

Sincanlıların yoğun ilgi gösterdiği açılış törenlerine Başkan Gökçek’in yanı sıra, Adalet Eski Bakanı Cemil Çiçek, AK Parti Ankara Milletvekili Faruk Koca, Sincan Belediye Başkanı Hasan Altın, belediye bürokratları ve çok sayıda davetli katıldı.

"6 sende bitmeyen kavşak 5 ayda yapıldı"
Başkan Gökçek ve konukların Sincan’daki ilk durağı, Yunus Emre Parkı’nın açılışı nedeniyle düzenlenen tören alanı oldu. Parkın tüm Sincanlılara hayırlı olmasını temenni eden Başkan Gökçek ve beraberindekiler, buradan Sincan-Ayaş Yolu üzerindeki Fatih ayrımında, Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 ay gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanarak hizmete açılan Fatih Köprülü Kavşağı’na geçtiler. Açılışta bir konuşma yapan Başkan Melih Gökçek, “Burasının temeli 2000 yılında atıldı. Tam 6 yıl bekledi ve bitirilemedi. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak devralmak istedik. Hukuki nedenler ve mahkemeler dolayısıyla, bize ancak geçtiğimiz yılın ortasında verildi. Biz de 5 ay gibi kısa bir süre içerisinde alt geçidin yüzde 70’ini yaparak, Sincan’ın hizmetine sunduk. Sincan’a ne yapsak az. Sincanlıların hakkını ödeyemeyiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

"Melih Gökçek Farkı"
“Burada Melih Gökçek farkını görüyoruz” diyerek söze başlayan eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek de 6 senede bitirilemeyen kavşağın, 5 ay gibi kısa bir sürede açıldığını ve Sincanlıların her şeyin en güzeline layık olduğunu söyledi.

Sincan Belediye Başkanı Hasan Altın da, Başkan Gökçek’e teşekkür ederek başladığı konuşmasına, şöyle devam etti:
“2000 yılında temeli atılan bu kavşak, 6 yıldır bitirilemeyen bir kavşaktı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın, burayı devralması ve hukuki sürecin de tamamlamasının ardından, çok kısa bir sürede bu kavşak Sincanlıların hizmetine sunuldu. Ben tüm Sincanlılar adına kendisine çok teşekkür ediyorum.”

9. Çocuk Kulübü Sincan''da
Kavşağın açılışının ardından Büyükşehir Belediyesi’nin bordür ve malzeme yardımında bulunduğu ve Sincan Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ayaş Caddesi’ni de hizmete açan Başkan Gökçek ve beraberindekiler, Sincan Şehir Stadı’nın da açılışını gerçekleştirdiler.

Sincan Çocuk Kulübü’nün açılışını eşi Nevin Gökçek ile birlikte yapan ve kurdeleyi birlikte kesen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da 9’uncusu Sincan’da hizmete sunulan Çocuk Kulübü’nün açılışında yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 9’uncu Çocuk Kulübümüzü burada açıyoruz. Şu anda Çocuk Kulüplerimize, Gençlik Merkezlerimize, Görme Engelliler İnternet Kafemize toplam 92 bin çocuğumuz devam ediyor ve buralardan yararlanıyor. Çocuk Kulüpleri’nde neler var? Bilardo, masa tenisi, masa futbolu, Air hokey, voleybol, basketbol, futbol dersleri, yüzme, jimnastik, kondisyon, tekwando, güreş dersleri, satranç gibi branşlar. Çocuklarımızın eğitilmesi maksadıyla ayrıca İngilizce, diksiyon, bilgisayar, tiyatro kursları, halk oyunları, Türk Halk Müziği, resim el sanatları, bağlama, gitar, piyano, org gibi değişik enstrümanların öğretildiği bölümler. Kütüphaneler ile gençlerin sık sık piknik ve geziler yapmasını temin eden organizasyonlar. Ben Çocuk Kulübümüzün Sincanlı hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor ve kurdeleyi kesiyorum.”

Sincan Çocuk Kulübü’nde Sincan Belediye Başkanı Altın’la Air Hokey oynayan Başkan Gökçek, Sincan’da yeniden düzenlenen cadde ve sokakları gezdi ve kendisine sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşları selamladı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.