Haberler

Büyükşehir’den Kasımpaşa’ya muhteşem bir spor kompleksi

Tarih: 25 Haziran 2007 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; Kasımpaşa Stadı, Beyoğlu Spor Kompleksi, Kapalı Yüzme Havuzu ve Tepebaşı Sosyal Tesisi’nin de aralarında bulunduğu dev yatırımlar zincirini törenle hizmete açtı.

Kasımpaşa Stadı, Beyoğlu Spor Kompleksi, Kapalı Yüzme Havuzu ve Tepebaşı Sosyal Tesisi’nin de aralarında bulunduğu dev yatırımlar törenle hizmete alındı. Kasımpaşa Stadı’nda düzenlenen törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra, AK Parti İstanbul milletvekili Egemen Bağış, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kasımpaşa Spor Kulübü Başkanı Hasan Hilmi Öksüz ile vatandaşlar katıldı. Törende İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Şaban Erden, Muammer Erol ve çok sayıda Büyükşehir Bürokratı da hazır bulundu.

Stat ve Kompleks 62 milyon YTL’ye mal oldu
Hizmete açılan 10 bin kişilik Kasımpaşa Stadı’nda beş kulvarlı atletizm pisti, FIFA normlarında oyun alanı, oyuncu kamp merkezi, yönetim binası ve 2 bin 845 metrekarelik Güreş Kulübü Binası bulunuyor. Beyoğlu Spor Kompleksi’nde ise 500 kişilik uluslararası standartlarda kapalı spor salonu ile Güreş Kulübü binası, üç adet açık spor alanı yer alıyor. Stadın hemen üstünde inşa edilen Açık Spor Sahalarında da 2 adet (2x324m²) açık basketbol sahası, 1 adet (510m²) mini futbol sahası ve kondüsyon salonu bulunuyor.

Toplam 1500 metrekarelik bir alana sahip çelik konstrüksiyon olarak tasarlanan Tepebaşı Sosyal Tesisi’nde ise açık ve kapalı olmak üzere iki kafeterya, hizmet birimleri ve idari birimler mevcut. Spor kompleksi 45 milyon, stat ise 17 milyon YTL olmak üzere toplam 62 milyon YTL’ye maloldu. Şişhane-Kasımpaşa ayrımına inşa edilen yarı olimpik yüzme havuzu da bitmek üzere.

Başkan Topbaş; “İstanbul’u spor kompleksleriyle donatıyoruz…”
Sanatçı Özcan Deniz’in verdiği konserle, Sıcak Yuva Vakfı Modern Dans Gurubu’nun halk danslarıyla ve havai fişek gösterileriyle renklenen gecede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’u spor kompleksleriyle donattıklarını belirterek, “Son 3 yılda İstanbul’un, son 4.5 yılda da Türkiye’nin çehresi değişti. Artık dünkü İstanbul, dünkü Türkiye yok. Önü açık, halkıyla bütünleşerek geleceğe emin adımlarla yürüyen bir Türkiye var. Hep sevinç ve mutluluklara imza atıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana İstanbul’a yaptığımız yatırımların toplamı 14 milyar YTL. Allah bereketini veriyor ve hizmetlerimiz artarak devam ediyor. İstanbul artık Avrupa’nın kültür başkenti oldu ve dünyanın nabzını tutar hale geldi. Turizm gelişiyor, büyük kongreler ve uluslararası organizasyonların ardı arkası kesilmiyor. İstanbul Avrupa’nın 21 ülkesinden daha büyük ve hizmet için gece gündüz çalışmak gerekiyor. Ancak İstanbul bizi yoramaz. Biz sevda ve aşkla çalışıyoruz” diye konuştu.

43 yıl aradan sonra yine Süper Lig’e çıkan Kasımpaşa Spor Kulübü’ne başarılar dileyen Başkan Kadir Topbaş, “Takımımızın oyuncularını ve yöneticilerini kutluyorum. İnanıyorum ki son final maçında ortaya koyduğu o güzel müsabakayı Süper Lig’de de sürdürerek futbolda kaliteyi sahaya yansıtmaya devam edecektir” dedi.

Bayram yeri dört dörtlük bir spor kompleksi oldu…
Geçmiş dönemde bayram yeri olarak bilinen alanın stadıyla, kapalı spor salonuyla ve yüzme havuzuyla tam bir spor kompleksine dönüştüğüne dikkat çeken Başkan Topbaş, şöyle konuştu; “10 bin seyircili Kasımpaşa Stadı’na Süper Lig maçları nedeniyle yakında bir seyirci tirübünü daha ilave edeceğiz. Hemen yanıbaşımızdaki Tepebaşı Sosyal Tesisi’ni de tamamladık, açıyoruz. Hemen diğer yanda da projesini bitirdiğimiz ihale aşamasında olan Beyoğlu Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’ni inşa ediyoruz. Yani her bulduğumuz alanı planlayarak hizmet üretiyoruz. Gençliğimize, Kasımpaşa’ya ve İstanbullulara hayırlı olsun diyorum.”

13 ilçeye stat, sahillere spor sahaları…
“Ancak biz Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’un her noktasında aynı şekilde dev yatırımlar yapıyoruz. İstanbul’un her tarafına bu spor komplekslerinden inşa ediyoruz” diyen Kadir Topbaş, “Şu anda 13 ilçemizde statlar yapıyoruz, devamı da gelecek. Bahçesi müsait olan 125 okulumuza kapalı spor salonu inşa ettik. Sahiller başta olmak üzere birçok alanı vatandaşlarımızın rahatlıkla spor yapabilmesi için düzenliyoruz, aletler koyuyoruz. Bir yıl içersinde bu spor komplekslerinde 3.5 milyon insanımız spor yapma imkanı buldu. Şehirde yaşayan insanlar medeniyetin imkanlarından istifade etmeli diye düşünüyoruz. Bu nedenle fen ve imar çalışmalarının ötesine geçerek insanlarımızın tüm aktiviteleri yapabilecekleri alanları inşa etme görevini de üstlendik” şeklinde konuştu.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.