Haberler

Kuzey Ankara Projesi’ne Danıştay’dan durdurma

Tarih: 27 Haziran 2007 Kaynak: Hürriyet Ankara
TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, "Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi" ile ilgili imar planı konusunda Danıştayın yürütmenin durdurulması kararı verdiğini bildirdi. Bayraktar, Danıştay’ın kararı doğrultusunda imar planının revize edileceğini açıkladı.

Bayraktar, Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki bölgede çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti.

Hak sahibi olanlar için yapılacak konutların yaklaşık 3 bininin ihalesini yaptıklarını belirten Bayraktar, burada şantiyelerin kurulduğunu ve inşaatların başladığını söyledi.

Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: 

İhalelere devam 
"Peyderpey ihaleler de devam ediyor. Bizim buradaki hesabımız; müteahhit kıymetli konutları kat karşılığı alsın, bitirip satsın. Hak sahiplerine vereceğimiz konutları da bize versin, biz de bu konutları hak sahiplerine verelim.

Fakat burası tam gelişimini sağlayamadığı için o sistemde yeterli talebi bulamadık. Müteahhit bulamayınca mecburen kendimiz devletin cebinden hak ediş ödemek tarzında bir sistemle ihalelerimizi peyderpey yapıyoruz. 3 bin konutun ihalesini yaptık. Yeni ihale tarihleri alanlar var, 5 bin konutumuzun ihalesini bitiriyoruz."

Ufak bir aksama
İmar planında "ufak" bir aksama olduğunu belirten Bayraktar, "Danıştay, imar planı konusunda yürütmenin durdurulması kararı verdi. Danıştayın kararı doğrultusunda planı revize edip yeniden yapacağız" dedi. Bayraktar, Ankara’nın Kuzey girişinde çok ciddi çalışmaların devam ettiğini, vatandaşların mağduriyetinin söz konusu olmayacağını kaydetti.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.