Haberler

PVC kapı-pencerede evde ölçü alma bitiyor

Tarih: 28 Haziran 2007 Kaynak: Hürriyet
Plastik kapı ve pencere profili markası Europen’in üreticisi Hatipoğlu Grubu, ambalajlanmış hazır kapı ve pencere üretti. Avrupa’dan sonra Türkiye’de de yapı marketlere girecek olan WİDO ürünlerini, kadınların bile evlerine kolaylıkla monte edebilecekleri belirtildi.

Hatipoğlu Şirketler Grubu Başkanı Nebi Hatipoğlu, "Biz profille birlikte hazır pencere üretimine de başlayarak dünyanın en büyük tesisini kurduk. Artık Ayşe teyzeler de sokaktaki PVC bayilerine ihtiyaç duymadan kendi pencerelerini yapı marketlerinden ucuza alıp rahatça evlerine monte edebilecekler" diye konuştu.

15 milyon dolarlık yatırım:
Plastik kapı ve pencerede profilden cama kadar tüm üretimi tek çatı altında yapabilen Hatipoğlu Grubu, 15 milyon dolar ilave yatırım yaparak WİDO markasıyla günde 1500 adetlik hazır pencere üretimine ulaştı. Hatipoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Hatipoğlu, Türkiye’de PVC sektöründe büyük oyuncuların sadece profil üretmekle yetindiğini plastik kapı ve pencere üretme işini ise sayıları 12 bin civarındaki küçük çaplı bayilerin üstlendiğini bildirdi.

Fiyatları yüzde 20 ucuzlattık:
WİDO ile hazır pencere üretiminde sektöre kalite ile beraber en az yüzde 20 ucuzluk getirdiklerini söyleyen Hatipoğlu şöyle konuştu: "Aslında Türkiye’de yapı endüstrisinin bir standart sorunu var. Pencere, kapı ölçülerinde standartlık yok. İnşaatlarda ölçülerin belli olmamasının en fazla cezasını biz çekiyoruz. Bu yüzden Türkiye, Almanya ve İngiltere’den sonra en büyük 3. pazar olmasına rağmen gelişemiyor. Standartlar olmadığı için sektör mecburen üretici küçük bayiler üzerinden büyümeye çalışıyor. Ama standartlar oturdukça hem fiyatlar ucuzlayacak hem de yüksek kapasiteli üretimlere geçilecek. Avrupa’daki gibi büyük oyuncular pencere üretimine girebilecek. Biz böylesi bir riski şimdiden göze alıp WİDO yatırımını yaptık. Kendi bayilerimizin dahi hoşuna gitmese de aslında biz onların işini kolaylaştırdık. Çünkü son kullanıcıya yüksek kalitede belli standartları olan alternatifler sunduk."

Eskişehir ihracat üssü olacak:
Eskişehir’den sonra İstanbul, İzmir, Adana’da da üretim merkezleri açıp, aynı kalite ve konsepti Türkiye’ye yaygınlaştırmak istediklerini belirten Nebi Hatipoğlu, yurt içinde ve dışında açık gördükleri her pazara girmekten çekinmeyeceklerini söyledi. Hatioplu, hazır kapı ve pencere ürünü WİDO’nun Almanya, Fransa ve Bosna Hersek’e ihracatına başlandığına işaret ederek, "WİDO’yla ayda 6 bin konutun doğramasını yapabilecek kapasiteye ulaştık. Almanya’da ve Fransa’da marketlere girdik. Eylül gibi de Türkiye’de rafa çıkacağız" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.