Haberler

Colins kottan sonra inşaatta büyüyecek

Tarih: 2 Temmuz 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Eylem Türk
Jean sektörünün önde gelen firmalarından Colins, inşaat sektöründe hızlı ilerliyor. Bir süre önce Merter''deki Vakko binasını satın alarak rezidans ve alışveriş merkezi projesi geliştiren Colins, son olarak ihaleden kazandığı Et Balık Kurumu''nun Zeytinburnu''ndaki arazisine konut yapmaya hazırlanıyor. İnşaat işine Rusya''da başladıklarını söyleyen Colins Jeans sahibi Şahin Eroğlu şu bilgileri verdi:

"İnşaat işimiz 10 yıldır var ama aktif değildi. Ancak şu anda ciddi yatırımlara başladık. Önümüzdeki yıl eylülde Tekirdağ''da alışveriş merkezi açacağız. Vakko''dan aldığımız Merter''deki araziye alışveriş merkezi ve rezidans yapacağız. Ümraniye ve Beylikdüzü''nde de ciddi konut projelerimiz var."

Yakın bir süre önce Et Balık Kurumu''nun Zeytinburnu''ndaki arazi ihalesini kazandıklarını belirten Eroğlu, bu bölgeye konut yapacakların söyledi.

Kazan''da alışveriş merkezi
İnşaat projeleri için Türkiye''den ziyade Rusya, Ukrayna, Arap ülkelerini tercih ettiklerini kaydeden Eroğlu, "Mesela Dubai gelişen bir bölge. Oradaki konut projeleri için ciddi girişimlerimiz var" dedi.

Kuzey Afrika''da da altyapı ihalelerine gireceklerini söyleyen Eroğlu, bazı projelerde Rixos Otelleri''nin sahibi Fettah Tamince''yle ortak hareket edeceklerini anlattı. Eroğlu şöyle devam etti: "İnşaat tarafında Kazakistan, Özbekistan gibi ülkelerde altyapı ihalelerine girmeyi düşünüyoruz. Şu anda Cezayir ve Tunus''u inceliyoruz. Fettah Tamince''yle Kazakistan''da ortak proje yapmayı düşünüyoruz. Kazan''da alışveriş merkezi yapıyoruz. 2008 yazında açılacak."

Almanya''da mağaza zinciri alacak
Grubun tekstil bölümünün yurtdışında 150, yurtiçinde de 70 mağazası bulunduğunu kaydeden Eroğlu şunları söyledi: "Grubun toplam 5 bin çalışanı var. Tekstilde 3 tane markamız var. Bunlar Colins, Loft ve Big Star. Colins olarak yaklaşık 30 ülkeye mal satıyoruz. Ağırlıklı Rusya, Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti''nde faaliyet gösteriyoruz. Hedefimiz, bu ülkelerin hepsinde mağaza sayımızı artırmak."

Avrupa''da da 6 tane mağazaları bulunduğunu söyleyen Eroğlu, Almanya''da 20 mağazalı bir zincir satın almak için görüşmeler yaptıklarını belirtti. Bundan sonra ağırlıklı olarak Çin ve İran pazarında faaliyet göstermeyi hedeflediklerini anlatan Eroğlu şöyle devam etti: "Çin''de 4 yıldır faaliyet gösteren bir şirketimiz var. Çinli bir grupla görüşüyoruz. Çin çok büyük bir ülke. Biz de orada büyük projelere imza atmak istiyoruz. İran''da da kendi şirketimizi kurmayı hedefliyoruz. Tekstil grubumuzun şu an yaklaşık 450 milyon dolar cirosu var."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.