Haberler

Büyükşehir’den Ayazağa’ya kolej gibi lise ve spor salonu

Tarih: 2 Temmuz 2007 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Ayazağa Lisesi’nin ve Kapalı Spor Salonu’nun temeli Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı bir törenle atıldı. Ayazağalılara seslenen Topbaş, görevleri olmadığı halde eğitime büyük yatırımlar yaptıklarına dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ayazağa’ya 24 derslikli, 3.5 milyon YTL’ye malolacak modern bir lise ve kapalı spor salonu inşa ediyor. Ayazağa Lisesi temeli bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı bir törenle atıldı. Törende İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Kaymakamı Mehmet Demirezer, AK Parti Şişli Teşkilatı yöneticileri, okulu yaptıran hayırsever işadamı Esat Ulu ve vatandaşlar da yer aldı.

Başkan Topbaş; “İstanbul hizmet şehridir…”
Törende vatandaşlara hitap eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2 yıl önceki bir ziyaretinde Ayazağalıların kendisinden lise istediğini ve yerin hazırlanmasının ardından bugün temel atma noktasına gelindiğini belirterek, görevleri olmadığı halde eğitime büyük yatırımlar yaptıklarını hatırlattı. Türkiye’nin 14 milyon 800 bin öğrencisinin Avrupa’nın birçok ülkesinin nüfusundan daha fazla olduğuna dikkat çeken Başkan Kadir Topbaş, “Bu çocuklarımızı iyi yetiştirebilirsek gelecek Türk dünyasının olacaktır. Bu nedenle İstanbul’da ulaşımın yanı sıra eğitim, kültür ve sanata da çok ciddi yatırımlar yapıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’a şu ana kadar 20 civarında okul kazandırdıklarını, 125 okula 125 kapalı spor salonu inşa ettiklerini, 770 okula laboratuar yaptıklarını, ilköğretim ve liselere eğitim ve malzeme yardımında bulunduklarını ve onbinlerce üniversiteliye burs verdiklerini vurgulayan Kadir Topbaş, önümüzde bir genel seçim olduğunu dile getirerek, “İstanbul hizmet yeridir, kavga yeri değil. Bu millet kendisine hizmet edeni ve kendisi gibi davrananı çok iyi bilir. Gerçek Atatürkçülük de bu ülkeye hizmetle ölçülür. Amaç hizmetse ben neden Mustafa Sarıgül ve diğer belediye başkanlarıyla kolkola girmeyeyim. Milletimiz tedavülden kalkmış fikirlere bundan sonra da prim vermeyecektir” diye konuştu.

Okulu yaptıran hayırsever işadamı Esat Ulu’ya kürsüden teşekkür eden ve lisenin yanına bir de kapalı spor salonu yapma sözü olan Başkan Topbaş, 3.5 milyon YTL’ye malolacak okulun 24 derslikli, laboratuarı ve konferans salonu olan adeta bir kolej kalitesinde olacağını söyledi. Okulun yanına inşa edilecek kapalı spor salonundan da ders saatleri dışında çevre halkının da istifade edeceğini müjdeledi.

Sarıgül’den Başkan Topbaş’a ‘ayrımsız hizmet’ teşekkürü…
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a hiçbir siyasi parti ayırımı gözetmeksizin her ilçe beldeye büyük yatırımlar yaptığı için teşekkür etti. Milli eğitime yapılan katkının ülkenin özgürlüğüne, barışa ve demokrasiye yapılan katkı olduğunu vurgulayan Sarıgül, “Sayın Başkanımız Kadir Topbaş ile hayırlı işlerde birlikteyiz ve hayırda yarışıyoruz. İyi Atatürkçü olmak çok hizmet yapmakla olur, çivi çakmakla olur. Çivi çakmayanların Atatürk’ü konuşma hakkını men ediyorum” dedi.

Törende konuşmaların ardından Kadir Topbaş, Ata Özer, Mustafa Sarıgül, Kaymakam Demirezer ve hayırsever işadamı Esat Ulu okulun temelini birlikte attılar. Daha sonra Baştan Topbaş tören alanını dolduran çocuklara oyuncak bebek ve araba dağıttı. Tören vatandaşların Kadir Topbaş ve beraberindekileri alkışlarla uğurlamasıyla son buldu.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.