Haberler

Stres atmaya yeni boyut: Bu oteli istediğiniz gibi parçalayın!

Tarih: 4 Temmuz 2007 Kaynak: Radikal
Otel zinciri NH, Madrid'deki otelini restore etmeye karar verince stresli İspanyollara çağrı yaptı. Başvuran 1000 kişiden sekiz 'şanslı' kırdı, döktü, yıktı.

İspanya, Madrid'de yoğun stres altındaki sekiz kişi otel zinciri NH sayesinde tüm sıkıntısını attı. Otelin anti-stres tekniği ise daha önce duyurulduğu üzere son derece basitti: Duvarları yıkıp, sağa sola saldırmak...

Madrid'in merkezindeki otelde, gönüllüler arasından sekiz kişiyi seçmekle görevli İspanyol aktör Eduardo Aldan, tekniğin 'özgür' hissetmek için her şeye zarar verme hakkını içerdiğini açıkladı. Restore edilecek otelin duvarlarını yıkmak üzere başvuranların sayısı 1000 kişi olarak açıklanmıştı. Seçilenlerse başvuranlar içinde en stresli olanlardı.

15 yıllık terapiye bedel
Gruba 'işe koyulmadan' önce kask, maske gibi güvenlik ekipmanı dağıtıldı. Yıkıma katılan, Madrid'de yaşayan Arjantinli Jorge'a göre yöntem 15 yıllık terapiye bedeldi. 26 yaşındaki işsiz genç, elindeki çekiçle odayı yıkmaya başladı; banyo, televizyon ve dolapları bir anda yok etti!

35 yaşındaki bilişim uzmanı Pablo ise kendisini kısa bir süreliğine 'ev, iş ve kısa süreli bir boş zaman'dan ibaret rutin yaşamından uzaklaştıran bu farklı aktiviteden son derece memnundu. Yıkımın ardından, stresli katılımcılar, 'patron' şeklinde giydirilmiş kum torbasını da, kendilerini üzen şeyi haykırarak yumrukladı.

İspanyol otel zinciri NH, Madrid otelinin odalarını yıkıp dökmek için stresli müşteriler aradığını geçen hafta duyurmuştu. NH oteller zincirinin 21 ülkede 335 tesisi bulunuyor. Stresli müşteriler tarafından tarumar edilecek Madrid'deki otel de modern bir dekorasyonla eylülde yeniden hizmete girecek.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.